Доступність посилання

ТОП новини

Сербія закликає ООН до рішучої відповіді на етнічні напади в Косові


Михайло Мигалисько Сербія закликає ООН до рішучої відповіді на етнічні напади в Косові

Вашингтон, 19 серпня 2003 - Заступник прем’єр-міністра Сербії Небойша Чович, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, закликав до того, щоб міжнародні сили в Косові застосували більш рішучі заходи проти тих, котрі скоюють етнічно мотивовані напади. Як ми уже повідомляли, минулого тижня жертвою невідомого снайпера стали сербські підлітки, які купалися в річці.

Заступник прем’єр-міністра Сербії Небойша Чович різко розкритикував роль міжнародних сил безпеки в Косові й закликав представників сил ООН й НАТО більш ефективно розслідувати ці напади, більшість із яких досі не були розкриті. За його словами, міжнародні сили стали безпомічними в протидії тероризмові, організованому албанськими угрупованнями.

«Найвищий час для міжнародного співтовариства поглянути в минуле й дати оцінку результатам. Важливо визнати без упереджень і страху, що дії албанських екстремістів та терористичних груп становлять собою головну загрозу стабілізації в Косові, Метогії, та й у цілому регіоні». Чович запропонував низку заходів, включно з роззброєнням у Косові,а також створення програми захисту свідків у кримінальних справах та зміцнення співпраці правоохоронних сил. Він закликав надати права Корпусу захисту Косова, який нараховує 3 тисячі членів. Ця сила цивільного захисту уже перебуває під розслідуванням представників ООН та НАТО, після того як було виявлено, що один із її членів пов’язаний із квітневим нападом на залізничний міст у Звечані.

Члени Ради безпеки ООН висловили жаль у зв’язку із останніми нападами проти сербів. Низка представників держав у Раді безпеки закликала лідерів в Приштині та Белграді подвоїти зусилля й співпрацю в розбудові багатоетнічного краю Косова.

Прямо на критику представника Сербії відповів посол Емір Джонс Перрі, представник Великобританії в ООН. Він відкинув критику заступника прем’єр-міністра Сербії Небойші Човича за бездіяльність міжнародного співтовариства. Джонс Перрі вважає, що останні прояви насилля в Косові слід вважати ізольованими проявами екстремізму і не можна допустити того, щоб вони ще більше поділили суспільство в Косові.

Представник Німеччини заступник посла Волфґанґ Траутвайн закликав сербських й албанських лідерів вести прямі переговори:

«Теперішня ситуація з безпеки, як також і внутрішні дебати про нову сербську конституцію, не повинні стати виправданням для Косовських політиків, щоб уникати відповідальності за збереження мирного й стабільного Косова».

У проекті сербської конституції Косово назване як складова частина Сербії. Косовський прем’єр-міністр Байрам Реджепі назвав це положення провокацією. Так позиція Реджепі, на думку заступника прем’єр-міністра Сербії Небойша Човича, підтверджує те, що Косовські політики не бажають діалогу з Сербією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG