Доступність посилання

ТОП новини

На засіданні Президії Верховної Ради Криму


Володимир Притула На засіданні Президії Верховної Ради Криму

Симферополь, 04 вересня 2003 - У Симферополі після парламентських канікул відновилося політичне життя автономії. В четвер тут пройшло засідання Президії Верховної Ради Криму, яка ухвалила рішення скликати 17 вересня чергову сесію місцевого парламенту.

Члени президії внесли до порядку денного 4-ї сесії Верховної Ради Криму 89 питань, серед яких майже половина стосуються кримського майна і кримської землі. Зокрема, серйозні дебати мають викликати аж 6 питань про встановлення меж 15 населених пунктів, розташованих на узбережжі Чорного моря, і місцеві ради яких дуже активно продають і здають в оренду прибережні земельні ділянки. Фінансово-бюджетна і промислова комісії місцевого парламенту запропонували розглянути питання про управління майном, яке належить АРК, і про стан справ із забудови інвестиційно привабливих і цінних рекреаційних територій Криму, а також звернутися до Верховної Ради і Президента України з проханням не давати дозвіл на приватизацію Кримського содового заводу – рішення про це минулого тижня ухвалив Кабінет Міністрів України. Щоб переконати Леоніда Кучму в необхідності залишити цей завод у державній власності, кримські керівники планують наступного тижня відвезти туди Президента.

Але повернімося до засідання президії. Першим за списком питанням, яке виноситься на перше ж пленарне засідання, члени президії поставили звіт уряду автономії про результати роботи зі збирання в Криму додаткових місцевих податків. І як прогнозують місцеві спостерігачі, обговорення цього питання може закінчитися кадровими змінами, оскільки урядовці так і не змогли налагодити відповідну систему збору, відверто проваливши прогнозовані цифри і поставивши під загрозу право Криму запроваджувати республіканські податки і наступного року.

Серед інших питань проекти законів України “Про статус депутата Верховної Ради АРК” і “Про вибори депутатів Верховної Ради АРК”, питання про Міжнаціональну Асамблею Криму і про затвердження Програми розвитку освіти державною мовою в АРК на 2003-2007 роки. Щодо останнього, до представники Русской общіни Крима уже заявили, що не допустять його ухвалення у жодному вигляді. І хоча таких депутатів у кримському парламенті лише чотири, вони мають вплив на частину своїх колег, тож у згаданої Програми є не дуже багато шансів бути затвердженою.

Більше пощастило Програмі відзначення у 2004 році 200-ліття переселення до Криму німців, яку в четвер затвердила Президія кримського парламенту. Каже голова Постійної комісії Верховної Ради Криму з міжнаціональних відносин Малхазі Арудов: “Це питання виникло з ініціативи національних товариств і громадських об’єднань Криму. Його підтримали Рада міністрів і керівництво Верховної Ради автономії, офіційні особи і фонди в Німеччині, бургомістри німецьких міст і мери міст Криму. Розпорядженням прем’єр-міністра Криму буда створена група з підготовки відповідних документів”, - повідомив Малхазі Арудов. Президія створила відповідний оргкомітет і доручила кримському уряду профінансувати урочисті заходи, які оргкомітет підготує. І ще одним рішенням президія кримського парламенту створила оргкомітет “Великий шовковий шлях”. Як заявив Борис Дейч, і святкування 200-ліття переселення німців, і проект “Великий шовковий шлях” мають привернути до Криму увагу іноземних туристів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG