Доступність посилання

ТОП новини

Колишнiй президент Сполучених Штатiв Бiлл Клинтон перебував сьогоднi з одноденним вiзитом до Косова. У Приштинi його проголосили почесним доктором унiверситету.


Михайло Рамач Колишнiй президент Сполучених Штатiв Бiлл Клинтон перебував сьогоднi з одноденним вiзитом до Косова. У Приштинi його проголосили почесним доктором унiверситету.

Белград, 19 вересня 2003 – Клинтон був президентом Сполучених Штатiв у час вiйни в Боснiї та Герцеговинi й кризи у Косовi. Милошевичева пропаганда упродовж восьми рокiв запевняла громадян, що Клинтон ненавидить сербiв. Бiльшiсть сербiв вважає, що НАТО саме на вимогу Вашингтона розпочав повiтряну кампанію, внаслiдок якої сербськi сили були змушенi покинути Косово. Белградський суд згодом засудив Клинтона до 20 рокiв ув’язнення. Вироку досi не скасовано, оскiльки його нiхто не оскаржував. А косовськi албанцi Клинтона вважають своїм рятiвником і визволителем. Через це одну з центральних вулиць у Приштинi назвали iменем колишнього американського президента. Ранiше це був бульвар маршала Тiто, вiдтак бульвар сербського короля Петра.

Колишнiй президент Сполучених Штатiв вдруге перебував на вiйськовiй базi Бондстил неподалiк Урошевца, що на заходi провiнцiї. Йшлося про суто протокольний вiзит, без полiтичної ваги. Зрештою, вiзит до Приштини не був полiтичним. Лiдери косовських албанцiв прагнуть запевнити населення, що Вашингтон пiдтримує їхню полiтику. Два днi тому у Косовi перебував генерал Джон Меєрс, голова об’єднаного штабу американських Збройних сил. Президент Косова Iбрагiм Руґова у розмовi з ним ствердив, що стабiлiзацiя в регiонi обумовлена проголошенням незалежностi провiнцiї. Звичайно, анi генерал Меєрс, нi Клинтон не в змозi обiцяти косовцям незалежну державу.

Клинтон у Приштинi коротко сказав, що ситуацiя у Косовi дуже змiнилася вiд його вiзиту чотири роки тому. Подробиць про його сорокахвилинну зустрiч з Руґовою не оприлюднено. Косовський президент нинiшнiй день назвав важливою датою, а Клинтона вiн назвав великим другом, котрий зробив дуже багато для народу Косова. Руґова висловив сподiвання, що колишнiй американськiй президент надаватиме пiдтримку полiтицi косовських лiдерiв, котрi виступають за незалежнiсть. З представниками сербiв Клинтон не зустрiчався.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG