Доступність посилання

ТОП новини

Малий бізнес в Україні невздовзі буде знищено.


Леся Кленович Малий бізнес в Україні невздовзі буде знищено.

Запоріжжя, 21 жовтня 2003 - Малий бізнес в Україні невздовзі буде знищено. Причому, незалежно від того, яким чином діятимуть численні захисники інтересів приватного сектора економіки. Таку категоричну заяву зробив представник СПУ, довірена особа народного депутата Вінського – Юрій Дев’ятко.

Свідками жорсткої заяви пана Дев’ятко стали учасники засідання за “круглим столом” з обговорення проекту Закону України “Про Держбюджет України на 2004 рік”. Зокрема – члени запорізької регіональної Спілки промисловців та підприємців “Потенціал”. За “круглим столом” місцеві бізнесмени зібралися, щоб обговорити доцільність ратифікації 88-ої статті законопроекту, в якій ідеться про підвищення розміру фіксованого податку у 3-5 разів та зростання ставок єдиного податку у 3-10 разів. За словами президента ЗОСПП “Потенціал” Петра Ваната, 88-ма стаття по суті зводить на нівець усі обіцянки влади про підтримку малого та середнього бізнесу. Навіть, більше: у нинішньому вигляді ця стаття сприймається як вторгнення влади у законодавство, що покликане захищати інтереси приватних підприємців, - каже Петро Ванат.

Петро Ванат: “Наше завдання одне єдине: недопустити як кажуть в Україні “свавілля” стосовно підприємця. А якщо, скажімо, й ухвалювати законодавчий акт, який стосувався б того, про що йдеться у статті 88-ій, - то лише у тому випадку, якщо підприємці підуть назустріч, внесуть свої пропозиції і, можливо, поступляться якимись позиціями заради загальнодержавних інтересів.”

Думку президента “Потенціалу” визнали слушною всі учасники засіданя. Ще б пак: фіскальний тиск, згідно з новим законопроектом, планується посилити на найпопулярніші види податків, - констатувала представник аудиторсьуої фірми “Альфа” Любов Разгонова.

Любов Разгонова: “Що ж, розширюємо базу оподаткування. Але, тільки-но розширили – побачили, що треба побільше взяти. Втім, економіка у нас така наука, що одразу ж нам покаже, що не отримаємо ми податків більше, скільки хотілося б. Це, звісно, призведе до скорочення робочих місць.”

Колегу підтримав і предстваник аудиторської фірми “Аудит-ВІД і Ко” Володимир Драч:

Володимир Драч: “Якщо буде вирішено “сприяти” розвитку малого бізнесу шляхом підвищення ставок – це призведе просто до знищення приватного сектора і малого, і середнього бізнесу.”

А якщо зважити на те, що загалом у Запорізькому регіоні за спрощеними формами оподаткуваня працюють близько 40 тисяч підприємців (і майже ще стільки ж громадян мають роботу завдяки їхній діяльності) – проблема податкового навантаження загострюється. Адже малих бізнесменів, питома вага внесків яких у наповненні обласного бюджету становить майже 80%, чи не навмисно штовхають у “тінь”. Саме тому у недавньому пікетуванні ВРУ взяло участь і чимало запорізьких підприємців.

До речі, фіскальні органи регіону також не у захваті від ймовірних змін у системі оподаткування приватного сектора, - повідомив начальник управліня ДПА України в Запорізькій області Олександр Чемерисов.

Олександр Чемерисов: “У нас на території Запорізької області діють збалансовані ставки. Розміри їхні, за великим рахунком, влаштовують підприємців. Ну, і нам, скажу відверто, симпатична була така форма, коли ставки ці не змінювали свавільно.”

Масну крапку у виступах запорізьких бізнесменів та аудиторів поставив член соцпартії України, довірена особа нардепа Вінського Юрій Дев’ятко:

Юрій Дев’ятко: “Уряд вніс до порядку денного це питання. Вони сьогодні захищають передусім свої інтереси. Вони сьогодні викупили підприємства “Дніпроспецсталь”, “Запоріжсталь”, “Алюмінієвий” і зрозуміли, що базари дають миттєві прибутки. І сьогодні у Києві Суркіс викупив вже один з базарів. І сьогодні це відбувається у Полтаві, в Донецьку, в Сумах, у Черкасах, у Запоріжжі. А тому, якщо ви не об”єднаєтесь, - ми вам казали і три роки тому, говоримо і сьогодні, - цей бізнес буде знищено! Десятки тисяч людей опиняться без роботи, як це відбулося 5 років тому з промисловими підприємствами!”

Отже, промисловці та підприємці усіх країн, єднайтеся! Соцпартія і в цьому випадку не поступилася принципами діяльності, закликавши бізнесменів до єдності в боротьбі за свої інтереси.

Запоріжці послухались, принамні, цього разу: так, за результатами зустрічі учасники “круглого столу” ухвалили звернення до народних депутатів від Запорізької області, до УСПП та Федерації роботодавців України стосовно вилучення статті 88-ої з проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2004-ий рік”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG