Доступність посилання

ТОП новини

Сербський уряд виступає проти введення подвійного громадянства з Угорщиною за етнічними ознаками, але не відкидає самої ідеї взагалі.


Василь Плоскіна Сербський уряд виступає проти введення подвійного громадянства з Угорщиною за етнічними ознаками, але не відкидає самої ідеї взагалі.

Угорщина, 22 жовтня 2003 – Перебуваючи з офіційним візитом у Будапешті 21 жовтня, прем’єр-міністр Сербії та Чорногорії Зоран Живкович підтвердив наміри свого уряду брати участь над можливою підготовкою міжурядової угоди з Угорщиною про подвійне громадянство. Однак, на його думку, подібний документ не повинен ґрунтуватися на етнічних засадах.

У вівторок угорський прем’єр Петер Меддьєші повідомив, що 27 жовтня міністерство закордонних справ Угорщини розпочне консультації з громадськими організаціями угорців Воєводини щодо узгоджень на тему подвійного громадянства. Після таких нарад він не виключив діалогу і на міжнародному рівні з урядом Сербії та Чорногорії на рахунок укладення міжурядової угоди. Ця заява прозвучала вже після того, як Меддьєші вів переговори зі своїм сербським колегою Зораном Живковичем.

Зі свого боку сербський глава уряду вів мову про те, що як тільки двом державам вдасться домовитись про механізм дії можливого договору між двома сусідніми країнами, то його положення могли б бути чинними для усіх без винятку громадян Сербії та Чорногорії і відповідно Угорщини. Зоран Живкович послався на подібну угоду, що укладена між Бєлградом і Сараєвом, столицею Боснії та Герцеґовини.

“З точки зору європейських інституцій у ХХІ столітті є неприйнятним надання подвійного громадянства на етнічному ґрунті”, - відповів на одне з питань журналістів сербський прем’єр.

Коментуючи цю заяву, один із членів сербської делегації - заступник глави кабінету міністрів союзної республіки Сербії Йожеф Каса, який є водночас лідером Союзу угорців Воєводини, зауважив з цього приводу в інтерв’ю газеті “Непсабадшаг” та іформаційній аґенції МТІ, що тамтешні угорці претендують на подвійне громадянство з точки зору суб’єктивного права, і тому їх не цікавить, на якій основі – етнічній чи якійсь іншій – воно буде чинним. За словами цього політика, заява Зорана Живковича в певній мірі здивувала Йожефа Касу, з іншого боку – не дуже???. Але в будь-якому випадку слід, аби згадана угода була прийнята між двома урядами, адже країни, які вони представляють, користуються суверенними правами і можуть, за його твердженням, визначати самостійно, кому потрібно надати таке громадянство, а кому ні. Не слід забувати, що з 1 листопада поточного року Угорщина вводить візовий режим із Сербією та Чорногорією.

Тим часом лідери Демократичної партії угорців Воєводини закликали Йожефа Касу й іншіх шість угорських представників, що входять до складу кабінету Зорана Живковича на коаліційних засадах, подати у відставку. Без цих представників етнічних партій сербський уряд став би недієздатним.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG