Доступність посилання

ТОП новини

Корупція у Дніпродзержинську.


Геннадій Сахаров Корупція у Дніпродзержинську.

Дніпропетровськ, 23 жовтня 2003 року.

Дніпропетровською обласною прокуратурою проведена чотириденна перевірка причин ненаповнення міського бюджету Дніпродзержинська. Про те, що прокурори виявили у цьому місті лише за чотири дні, розповідає з дніпропетровська Геннадій Сахаров.

"Ми подивилися нашу статистику і визначили, що у місті Дніпродзержинську, здавалося б, досить великому такому промисловому місті, 28 мільйонів невиплаченої заробітної плати. До нас останнім часом зверталися дуже багато громадян з того регіону. З різних причин , це стосувалося заробітної плати, приватизації, зловживань з боку місцевих органів влади, інших питань. І ми вирішили створити спеціальну групу, поїхати до того міста і перевірити, що там є причиною усіх наших негараздів", - сказав на прес-конференції 22-го жовтня заступник прокурора Дніпропетровської області Йожеф Орос .

За чотири дні група виявила, що у Дніпродзержинську немає жодної галузі адміністративно-господарчих відносин, де не було б брутальних порушень закону. Причиною непоповнення місцевого бюджету є зловживання владою, злочинне нехлюйство посадових осіб міськвиконкому, масові порушення у сферах виробництва, торгівлі, приватизації приміщень та інших об''єктів, передачі у оренду земельних ділянок.

Йжеф Орос навів конкретні приклади порушень і зловживань. Так, 30 земельних ділянок, переданих у оренду, експлуатувалися без оформлення угод, внаслідок цього до місцевого бюджету не надійшли майже 200 тисяч гривень. Місцева влада віддавала під заправні станції заповідні землі, в тому числі, скіфські кургани. Жодні платажі за землю від заправних станцій до бюджету не надходили.

Йожеф Орос розповів, як підчас перевірки однієї з автостоянок, за яку орендна плата вносилася лише частково, чоловік власниці стоянки , начальник Баглійського райвідділу міліції , вимагав припинити перевірку, чим забезпечив собі відповідне подання до суду і карну статтю.

Оціночна вартість приватизованих об''єктів у центрі міста занижувалася у кілька разів, якщо ці об''єкти купували особи, близькі до місцевого керівництва. Бомбосховище на території акціонерного товариства Дніпродзержинський швейний комбінат вартістю 600 тисяч гривень продане за 10 тисяч гривень голові правління товариства, котрий влаштував у тому сховищі стриптиз-бар.

Орендна плата за побудовані об''єкти господарювання і торгівлі вносилася до міського бюджету у половинному розмірі. На місцевому базарі 17 пунктів торгівлі підакцизними товарами не мали ліцензій. Штрафні санкції склали 117 тисяч гривень.

Наведені приклади і інших порушень "Якби місцеві органи влади і контролю регулярно проводили перевірки, я вважаю, що у місті не було б тієї соціальної напруги, яка є зараз. Ви, гадаю, пам''ятаєте страйки комунальників у Дніпродзержинську, які є, на мій погляд, наслідком порушень, про які я вам розповів", - сказав Йожеф Орос.

Пан Орос висловлюється досить обережно , бо для прокурора неприпустимо давати категоричні оцінки до закінчення судового розгляду карних справ, порушених проти першого заступника Дніпродзержинського міськвиконкому Торохтія, ще двох заступників міського голови і секретаря міськвиконкому Полякової. Проте висновок напрошується сам собою: місто потонуло у корупції, мільйонні суми розкрадаються чиновниками і за допомогою чиновників. Риба, згідно з прислів''ям, псується з голови. Міським головою у Дніпродзержинську є Василь Швець, котрий, як кажуть у місті, посів цю посаду завдяки виборчим махінаціям.

Можна прогнозувати, що подібними перевірками в разі їх проведення у більшості міст області виявляться подібні порушення.

А риба і у області зіпсувалася з голови, в даному разі - колишнього голови адміністрації Миколи Швеця, котрий більше турбувався про власний імідж, ніж про дотримання законності.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG