Доступність посилання

ТОП новини

Гаррі Поттер у газетах безпритульних.


Надія Кандиба Гаррі Поттер у газетах безпритульних.

Німеччина, 24 жовтня 2003 - Німецькі читачі, які не в змозі більше чекати до восьмого листопада – дня виходу в світ німецького перекладу п”ятої книги про Гаррі Поттера, – вже наприкінці цього тижня зможуть ознайомитися з витягами з цієї казки. Для цього їм доведеться зазирнути до газет, які видаються безпритульними.

Безпритульними в Німеччині видається понад 20 власних газет, і всі вони, починаючи від 25 жовтня, друкуватимуть перший розділ нової книги “Геррі Поттер та орден Феніксу”. Німеччина стала першою країною, якій було дозволено ще до офіційного виходу в світ нових пригод учня Школи чарівництва та чаклунства оприлюднити витяги з цієї казки. Як пояснив Клаус Гуманн, представник видавництва “Carlsen”, в якому виходить німецький варіант книги про Гаррі Поттера, головна мета такої акції – зовсім не реклама, тут йдеться передусім про благодійні цілі. Гуманн повідомив, що автор книги Джоан Кетлін Ролінг дозволила оприлюднити витяги, сподіваючись, що популярність її героя допоможе помітно збільшити наклад газет безпритульних. Такі розрахунки вже почали виправдовувати себе. Говорить співробітниця гамбурзького журналу безпритульних “Hinze & Kunzt“ Сибілле Арендт:

“Ми вже збільшили наклад до 100 тисяч екземплярів і плануємо завдяки такій акції довести його до 150 тисяч”. Зазвичай наш журнал виходить накладом у 70 тисяч екземплярів. Крім того, Сибілле Арендт сподівається, що цим виданням, а значить і проблемами безпритульних, зацікавляться також молоді люди, адже Гаррі Поттер – це тема саме для них.

Тим часом у Німеччині й надалі триває справжній ажіотаж навколо книг Джоани Кетлін Ролінг. Так, казка “Гаррі Поттер та орден Фенікса” встигла посісти перше місце в німецькому списку бестселерів ще до її перекладу на німецьку мову. Досі нічого подібного книжковий ринок Німеччини не знав. Тим часом книжкові магазини готуються до офіційного початку продажу нової книги. Аби задовольнити попит та уникнути дефіциту, одна з найбільших у Німеччині книжкових торговельних мереж “Hugendubel” вирішила навіть спеціально для книг про Гаррі Поттера побудувати окремий склад. А у філіалах цієї мережі у Франкфурті-на-Майні довелося вжити підвищених заходів безпеки і забити фанерними щитами полиці з книжковими новинками, щоб клієнти не змогли передчасно заволодіти книгою, яка вже починає надходити до магазинів. Підвищені заходи безпеки вжиті також і в одній з друкарень у Тюрингії, де власне друкується частина двохмільйонного накладу нової книги. Співробітникам друкарні, як і самій фірмі, пригрозили солідними грошовими штрафами, якщо вони спробують винести за межі фірми вже надруковані сторінки казки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG