Доступність посилання

ТОП новини

У Києві завершилися переговори делегацій Міністерств закордонних справ України і Росії щодо розмежування Азовсько-Керченської акваторії за участі міністрів закордонних справ двох держав Костянтина Грищенка та Ігоря Іванова


-- no author -- Сторони домовилися прискорити переговори про статус Азовського моря і Керченської протоки. Наступного тижня з цього питання вже працюватимуть спільні робочі групи. Міністри вирішили активізувати проведення спільної екологічної експертизи стосовно ситуації у Керченській протоці.

Сторони домовилися прискорити переговори про статус Азовського моря і Керченської протоки. Наступного тижня з цього питання вже працюватимуть спільні робочі групи. Міністри вирішили активізувати проведення спільної екологічної експертизи стосовно ситуації у Керченській протоці.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко повідомив: «З нашого боку було однозначно заявлено, що ми вважаємо острів Тузла невід’ємною частиною української території. Ми надали свою юридичну, історичну і іншу аргументацію».

Зі свого боку міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов заявив:«Є різні документи, які можна по-різному трактувати. Це питання переговорного процесу. Але, знаєте, Іспанія і Великобританія вони визнають територіальну цілісність одна одної, однак, вони вже дуже давно( я цією проблемою спеціально займався), ведуть переговори довкола Гібралтару. І яка ще буде його доля, ми не знаємо. Це зовсім не означає, що якщо є спірні території, або скажемо території, щодо яких ще не вирішені питання з правової точки зору, це обов’язково хтось повинен ставити під сумнів кордони чи територіальну цілісність. Тим більше з тих питань, де ще домовленості не досягнуто».

Ігор Іванов також запевнив, що з боку Росії ніяких зазіхань на територіальну цілісність України не було, а влада Краснодарського краю, почавши будівництво дамби, намагалася розв’язати свої проблеми.
XS
SM
MD
LG