Доступність посилання

ТОП новини

Рейтинг українських політиків.


Віктор Березанець Рейтинг українських політиків.

Київ, 21 жовтня 2003 - Рейтинг політиків – тема, яка завжди має зацікавленого слухача. А надто напередодні виборчої кампанії. З огляду на те, що в Україні переддень виборчої кампанії розпочався майже відразу після попередніх виборів Президента, рейтинги провідних політиків сьогодні цікавлять усіх політично активних громадян. Тож дослідження громадської організації “Українське демократичне коло” на замовлення інституту політики викликали пильну увагу ЗМІ. В ході прес-конференції, організованої Інститутом політики та “Українським демократичним колом”, з‘ясувалась ще одна пікантна обставина: результати опитування, проведені деякими соціологічними службами, істотно відрізняються від результатів Інституту стратегічних досліджень. Отже хтось із дослідників був некоректним. Хто саме?

Соціологічні дослідження, проведені на замовлення Інституту політики, показали, що істотних змін у ставленні електорату до своїх улюбленців не відбулось. Сьогодні, як і впродовж кількох останніх років, найвищий рейтинг довіри серед населення має лідер “Нашої України” Віктор Ющенко. Він також є єдиним політиком з позитивним балансом “довіри-недовіри”: + 6. Повністю довіряють Віктору Андрійовичу 20% громадян, Петру Симоненку – 12, Віктору Януковичу – 10. Якби вибори Президента відбулися наступної неділі, то за Віктора Ющенка проголосувало б 24 %, за Петра Симоненка – 12, за Віктора Януковича – 9 %. Прикметно , що двоє з трійки лідерів Віктор Ющенко та Віктор Янукович мають відносно невелику кількість противників. У Петра Симоненка їх значно більше.

Низку запитань викликало співставлення оприлюднених даних за результатами опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології та Інститутом стратегічних досліджень. Так, за даними Інституту соціології, на виборах Президента Симоненко набрав би 15,4 %, Янукович – 10,3 %. За даними інституту стратегічних досліджень більші шанси має Віктор Янукович – 21,7%, а у Петра Симоненка тільки 11,9%.Ситуацію коментує виконавчий директор “Українського демократичного кола” Сергій Стукало: “Дуже важливе значення має, як сформульоване запитання. Це принципово. І коли мова іде про президентський електоральний рейтинг, ви зверніть увагу на те, як формулюють запитання провідні служби. Що стосується того запитання, яке ставив Інститут стратегічних досліджень і про яке повідомляв радник президента Анатолій Гальчинський, то я можу судити з контексту повідомлень зі ЗМІ, то там мова йшла, хто переможе на виборах президента осінню наступного року. Тобто, мова йде про шанс. Не “за кого ви будете голосувати”, а за шанс, це принципово відмінні запитання”.

Директор Інституту політики народний депутат Микола Томенко підтримав пояснення свого колеги: “Якщо ми аналізуємо шанси. Звичайно, ми повинні розуміти, якщо єдине від влади буде, то я залишаюсь на своїй позиції, що до 12% можна використати адміністративний ресурс. Треба не допустити цього, але теоретично можна використати до 12% адміністративний ресурс на єдиного кандидата від влади, якщо такий буде”.

Отже, не слід плутати симпатії виборця з його оцінкою шансів політика. Оцінюючи шанси політиків, український виборець завжди враховує можливість використання так званого адміністративного ресурсу (простіше, можливості шахрайства за допомогою владних посадовців).

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG