Доступність посилання

ТОП новини

Асоціація місцевого самоврядування Криму занепокоєна арештами кримських мерів.


Володимир Притула Асоціація місцевого самоврядування Криму занепокоєна арештами кримських мерів.

Симферополь, 6 листопада 2003 - У Криму триває скандал довкола арештів мерів південнобережних міст. 5 листопада кримська прокуратура повідомила, що за рішенням суду днями був взятий під варту селищний голова Симеїза Микола Макаренко. Водночас Асоціація органів місцевого самоврядування Криму висловила занепокоєння гучними арештами кримських мерів.

Селищний голова Симеїза Микола Макаренко був заарештований 3 листопада. Раніше під варту правоохоронці взяли мерів Алушти, Алупки і Партеніта, а також головного архітектора Ялти. Загалом Генеральна прокуратура України після масових перевірок, проведених у вересні-жовтні на Південному узбережжі Криму, порушила понад 30 кримінальних справ, у тому числі за фактом зловживанням службовим становищем мером Ялти Сергієм Брайком. Саме тема прокурорських перевірок на Південнобережжі стала головною на чергових зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, які відбулися 5 листопада у Симферополі.

Асоціація розглянула доповідну записку Генеральної прокуратури України, підготовлену за підсумками роботи в Криму її виїзної бригади. Як повідомив голова Асоціації, спікер кримського парламенту Борис Дейч, згадана перевірка висвітлила серйозні прорахунки керівників місцевих органів влади, насамперед, у земельній сфері: “Так, є недоліки чинного законодавства, але за грамотного підходу можна вирішувати ці питання, не виходячи за правові рамки”. У рішенні, ухваленому за підсумками зборів Асоціації, керівникам місцевих органів влади було рекомендовано “суворо керуватися Законом України “Про місцеве самоврядування”, іншими законами України, звернувши особливу увагу на дотримання законодавства при виділенні земельних ділянок і здачі майна в оренду”. Коментує прес-секретар кримського спікера Галина Громик:

“Ілюстрацією для останнього зауваження Бориса Дейча можуть стати дані, наведені на зборах Асоціації. Зокрема, голова постійної комісії Верховної Ради АРК з місцевого самоврядування та адміністративно-територіальних питань Володимир Кличников повідомив, що щороку до місцевих бюджетів Криму має надходити близько 105 мільйонів гривень у вигляді плати за землю, хоча реально в 2002 році надійшло лише 58 мільйонів. А перший заступник прокурора автономії Сергій Левін заявив, що від ненадходження плати за оренду земельних ділянок адміністративний центр Криму Симферополь щороку втрачає близько 260 тисяч гривень, проте незалежні експерти припускають, що ця сума насправді у кілька разів занижена.

Водночас пан Левін повідомив, що Прокуратура АРК створила групу, яка стежитиме за виконанням чинного законодавства місцевими органами влади. За його словами, робоча група “надаватиме допомогу місцевим прокурорам” у їхній роботі, а також здійснюватиме виїзди в регіони. Він закликав представників місцевого самоврядування до співпраці з республіканською прокуратурою. За його словами, 400 прокурорських працівників не мають змоги особисто перевірити дотримання законодавства в кожному населеному пункті, тож вони розраховують,що одержуватимуть повідомлення про порушення від місцевого чиновництва.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG