Доступність посилання

ТОП новини

Лідери Америки та Великобританії виступають за якнайшвидшу передачу влади в Іраку іракцям.


Мирослава Гонгадзе Лідери Америки та Великобританії виступають за якнайшвидшу передачу влади в Іраку іракцям.

Вашингтон, 14 листопада 2003 - Після вибуху в середу на італійській військовій базі в Іраку, у результаті якого загинуло 28 солдатів, низка країн переглядають рішення направити свої війська до тієї країни. Зокрема Японія відтермінувала відправку свого військового контингенту до кінця цього року. Водночас керівництва Сполучених Штатів та Великобританії заговорили про необхідність якомога швидше передати владу в Іраку самим іракцям.

Міністр оборони США Доналд Рамсфелд сказав сьогодні, що країни, які направляють своїх солдатів до Іраку повинні робити це “з відкритими очима”. Така заява пролунала у відповідь на те, що низка країн відмовляється від свого попереднього рішення направити у зону конфлікту свої військові контингенти. Окрім Японії, яка сьогодні відмовилась скерувати свої війська до Іраку, Президент Південної Кореї Рох Му Хун погодився розмістити там лише три тисячі осіб, замісь п’яти тисяч, про які просив офіційний Вашингтон.

На відміну від цих двох держав у відповідь на вчорашню терористичну атаку в Насарії, офіційні особи Італії заявили, що їхні війська залишатимуться в Іраку. Більше того, Італія відправила туди додатково п’ятдесят поліцейських. Міністр оборони тієї країни Антоніо Мартіно, говорячи про осіб, що вчинили терористичну атаку, заявив: “Це люди, проти яких ми воюємо і не повинні дозволити їм тероризувати нас”. Водночас президент США Джордж Буш заявив сьогодні, що Америка хоче, щоб іракці взяли на себе більше відповідальності з управління своєю країною. Він сказав, що доручив Полу Бремеру, керівнику цивільної американської адміністрації в Іраку, зустрітись з Урядовою радою і розробити стратегію створення Уряду Іраку. Він зокрема сказав: “Нашим завданням є продовжувати працювати з тими громадянами Іраку, які розуміють, що таке свобода, ті, хто розуміють, що краще життя є можливим”,- наголосив президент Буш.

Сьогодні ж міністр закордонних справ Великобританії Джек Стро, який прибув до Вашингтона для консультатцій, визнав, що буде важко досягти прогресу у побудові демократичного Іраку, поки не вирішена проблема безпеки. “Ми розуміємо труднощі, ми розуміємо небхідність зробити важливі кроки для зміцнення безпеки, і ці кроки повинні іти паралельно з політичним процесом. Ми працюватимемо з Урядовою радою Іраку і населенням, для того, щоб якомога швидше передати управління країною у руки самим іракцям”,- заявив міністр закордонних справ Великобританії Джек Стро.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG