Доступність посилання

ТОП новини

Спiкер Парламенту Чорногорiї Ранко Кривокапич в рамках дебатів про перебудову Збройних сил виступив за скасування вiйськового строку. За його словами, Чорногорiї вистачило б мати невелику професiйну армiю. Його заява викликала обурення тих кiл, котрi Збройнi сили вважають важливою державною інституцією.


Михайло Рамач Спiкер Парламенту Чорногорiї Ранко Кривокапич в рамках дебатів про перебудову Збройних сил виступив за скасування вiйськового строку. За його словами, Чорногорiї вистачило б мати невелику професiйну армiю. Його заява викликала обурення тих кiл, котрi Збройнi сили вважають важливою державною інституцією.

Белград, 24 листопада 2003 – Генштаб Збройних сил розпочав передислокацiю артилерiї з Чорногорiї до Сербiї й найближчим часом планує перевести й авiацiю. Про це минулого тижня драматично повiдомила одна чорногорська газета. Мiнiстерство оборони державного об’єднання спростувало повiдомлення. Заступник мiнiстра Вукашин Мараш заявив, що йшлося про вiйськовi навчання ,усi гармати й лiтаки повернулися до своїх баз.

Сербська преса з цього приводу пише, що в казармах на територiї Чорногорiї є переважно застарiлi типи зброї, щодо яких не варто сперечатися. Винятком є лише протиповiтрянi ракетнi системи СА-6, десяток лiтакiв, три фрегати та п’ять ракетних човнiв. Найбiльшою цiннiстю є вiйськово-морський ремонтний завод та кiлька будинкiв для вiдпочинку на Адрiатичному узбережжi, кажуть у Белградi.

Незважаючи на те, дебати про професiоналiзацiю армiї продовжуються. Вiйськовий суд у чорногорськiй столицi провадить майже чотири тисячi справ проти тих рекрутiв, що вiдмовилися служити вiйськовий строк. Згiдно з опитуваннями, половина молодих чорногорцiв виступає за скасування вiйськового строку.

Збройнi сили Сербiї i Чорногорiї наразi нараховують 75 тисяч вiйськових, в тому числi 45 тисяч офiцерiв та iнших професiоналiв. Мiнiстр оборони Борис Тадич каже, що особовий склад армiї треба скоротити на 50 тисяч. А радник президента державного об’єднання, вiдставний генерал Блаґоє Ґраховац, ствердив, що необхiдно не бiльше 25 тисяч. Чорногорiї, на його думку, потрiбно лише кiлька тисяч професiоналiв.

Чорногорцi колись пишалися своїми героїчними предками й зневажали тих, хто уникав вiйськової служби. Нинiшнi юнаки стали прагматичними. Вiйськова форма для них стала тягарем, а вiйськовий строк бiльшiсть вважає марнуванням часу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG