Доступність посилання

ТОП новини

Опозиційні політики вимагають відповідального розслідування обставин смерті угорського студента в Іраку.


Василь Плоскіна Опозиційні політики вимагають відповідального розслідування обставин смерті угорського студента в Іраку.

Угорщина, 25 листопада 2003 – Представники опозиційного Демократичного Форуму Угорщини домагаються утворення американо-угорсько-іракської комісії за фактом трагічного інцидента у зоні бойових дій в Іраку, внаслідок якого американськими солдатами був убитий громадянин Угорщини. Незалежного дізнання у цій справі угорські політики також очікують і від міжнародної організації “Amnesty International”.

Двоє провідних політиків Угорського демократичного форуму (скорочено МДФ) цими днями виступили з критикою на адресу чиновників МЗС Угорщини. За словами опозиціонерів, угорські дипломати надто пасивно працюють над проясненням справжніх обставин смерті угорського студента Петера Варґи-Балажа в Іраку. Згідно з інформацією держдепартаменту США, переданою угорській владі, молодий угорець застрелений на одному з пунктів дорожнього контролю. Перебуваючи за кермом автомобіля у вечірні години, молодий угорець не відреагував на попередження американських солдат зупинити машину. Некероване авто на великій швидкості врізалося у припарковані неподалік американськими військовими транспортні засоби, завдавши ушкоджень техніці і солдатам, йдеться в офіційному повідомленні американських дипломатів.

Тим часом двоє фукнкціонерів Угорського демфоруму Шандор Лежак і Ласло Балоґ оприлюднили листа, в якому висловлюють занепокоєння через слабку поінформованість угорських дипломатичних установ в Іраку у цій справі. Річ у тім, що вістка про загибель студента Петера Варґи-Балажа, який перебував в Іраку як співробітник однієї з гуманітарних організацій, надійшла до угорського посольства лише за три дні після скоєння інцидента. І тільки наступного дня про смерть сина довідались його батьки в Угорщині. Представники опозиційної партії у своєму публічному зверненні до МЗСу хотіли б довідатися, за чиїм дорученням працював у зоні бойових дій угорський студент і чи вжили угорські дипломати усіх заходів, щоб попередити угорських громадян про небезпеку подорожі до Іраку під час скоєння останньої серії терористичних актів у цій країні. Водночас парламентарі пропонують створити спільну американо-угорсько-іракську комісію, яка б чимшвидше зайнялася розслідуванням обставин даного випадку.

За незалежне дізнання виступила в ці дні будапештська філія правозахисної організації “Міжнародна амністія”. Її регіональний директор Марк Фодор зажадав від американських офіційних структур в Іраку повного і докладного слідства з приводу смерті угорського студента. У цій вимозі йдеться про обов’язкове оприлюднення слідчої інформації, а також домагання притягнути винних до судової відповідальності.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG