Доступність посилання

ТОП новини

Прес–конференція міністра закордонних справ України Олександра Моцика з приводу другого раунду російсько–українських переговорів у Києві про розмежування Азово–Керченської акваторії.


Сергій Кисельов Прес–конференція міністра закордонних справ України Олександра Моцика з приводу другого раунду російсько–українських переговорів у Києві про розмежування Азово–Керченської акваторії.

Київ, 8 грудня 2003 - Наприкінці минулого тижня у Києві відбувся другий раунд російсько–українських переговорів щодо розмежування Азово–Керченської акваторії. По їх закінченні сторони не зробили жодних заяв з приводу перебігу діалогу. І лише в понеділок завісу утаємниченості було припіднято. Заступник міністра закордонних справ України Олександр Моцик, який на переговорах очолював українську делегацію, поспілкувався з журналістами у прес–клубі МЗС.

Наскільки вдалося зрозуміти з високодипломатичних відповідей заступника міністра закордонних справ України Олександра Моцика, другий раунд російсько–українських переговорів з приводу делімітації державного кордону в Азовському морі та в Керченській протоці завершилися без вагомих результатів. Схоже, сторони домовилися лише про те, що "...наступний раунд відбудеться після Різдвяних свят у Москві. Також було досягнуто домовленостей про те, що до Нового року мають зібратися робочі групи, які створюються відповідно до попередньої домовленості між сторонами з метою відпрацювання моделей співпраці відповідних проектів угод у галузі судноплавства, рибальства, природокористування, дослідження морського дна та екології".

Пан Моцик також нагадав, що переговори з Москвою про статус Азовського моря та делімітацію його акваторії, про делімітацію акваторії Керченської протоки і морського кордону у Чорному морі тривають з жовтня 1996 року. І що відтоді позиція України жодного разу не змінювалась. Відповідаючи на запитання радіо "Свобода" про те, до якої межі Україна готова йти на компроміс у питанні про розмежування Азово–Керченської акваторії, заступник міністра закордонних справ сказав: "Межа нашого компромісу : ми пояснили нашим колегам з російської делегації про те, що є вимоги Конституції України, відповідно до яких в Азовському морі має бути проведений державний кордон, і є в Керченській протоці лінія, яка в радянські часи була встановлена, як лінія спочатку міжобласного розмежування, пізніше міжреспубліканського, а з появою незалежної України ця лінія стала лінією державного кордону між двома країнами".

Що ж до проведення кордону не лише по дну, але й по поверхні, Олександр Моцик зауважив: "Ми багато разів підкреслювали, що є вимоги Конституції - мати кордон по всьому периметру нашої держави, тому такий кордон з точки зору вимог Конституції має бути по поверхні". А з приводу того, чи не змінилась позиція Росії, яка вимагає нарізати на Азові кордон лише по дну, як це було зроблено на Каспії, в результаті чого казахська сторона втратила два острови з потужними нафтогазовими родовищами, український заступник міністра відповів дипломатично: "Ми працюємо, ведемо переговорний процес".

Олександр Моцик також уникнув прямої відповіді на запитання про наявність компромісних пропозицій з боку Росії, зауваживши, що це — деталі переговорного процесу, й розкривати їх зарано. А з приводу того, чи продовжує російська сторона наполягати на належності їй острова Коси Тузли, український дипломат зазначив: останнім часом таких заяв не було. І додав, що попри обіцянки Москви, жодних документів про російську належність Тузли українській стороні представлено не було, оскільки "таких документів не існує в природі".

Олександр Моцик також проінформував, що питання про заборону українським рибалкам ловити хамсу в російських територіальних водах у Чорному морі, узгоджується, що навряд чи новий склад Держдуми привнесе принципові зміни в переговорний процес про розмежування Азово–Керченської акваторії, і що всі проблеми з цього приводу сторони можуть вирішити в стислі терміни і без звертання до міжнародних інстанцій.
XS
SM
MD
LG