Доступність посилання

ТОП новини

В Криму розпочала роботу Державна комісія на чолі із секретарем РНБОУ Володимиром Радченком.


Володимир Притула В Криму розпочала роботу Державна комісія на чолі із секретарем РНБОУ Володимиром Радченком.

Симферополь, 9 січня 2004 - Як ми вже повідомляли, в Криму розпочала роботу Державна комісія на чолі із секретарем Ради національної безпеки та оборони України Володимиром Радченком. Створена за Указом Президента України Комісія перевірятиме дотримання законності виділення і використання земель в Автономній Республіці Крим.

До складу Державної комісії увійшли представники Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету міністрів, СБУ і Генеральної Прокуратури. Вона була створена Леонідом Кучмою у грудні минулого року за результатами роботи на Південнобережжі Криму бригади Генпрокуратури і після літніх масових акцій самозахоплення кримськими татарами земельних ділянок у цьому регіоні.

У четвер в приміщенні Ради міністрів Криму відбулося розширене, але закрите засідання Держкомісії. Урядова прес-служба надала уривок виступу кримського прем”єра Сергія Куницина: “Те, що відбувається сьогодні із землею в Криму, можна було спрогнозувати. Не секрет, що земля на півострові найдорожча в Україні. І на цей момент земля, особливо на Південному узбережжі Криму перетворилася на високоприбутковий товар. Товар, за який сьогодні і точиться економічна боротьба”, - сказав Сергій Куницин.

Водночас Володимир Радченко на засіданні у кримському уряді заявив, що не ставить за мету “накопати компромат на конкретних людей, завдання комісії вивести проблему в площину практичного її розв”язання”. Заступник Генерального прокурора України Ольга Колінько, яка теж входить до складу комісії, додала, що завдання її членів не просто констатувати виявлені порушення, а й максимально домагатися їхнього усунення.

До 23 січня спільні робочі групи у складі залучених фахівців, представників уряду та Верховної Ради автономії, силових структур працюватимуть у регіонах півострова, зосередивши свої зусилля насамперед на Південному узбережжі Криму: Великій Ялті та Алушті, а також в Євпаторії і Сакському районі. До 6 лютого члени комісії подадуть свої висновки для узагальненої доповіді Президенту України. Пані Колінько заявила, що висновки комісії включатимуть не тільки рекомендації щодо зміни законодавства, а й аналіз причин неефективності або недієвості чинних правових норм.

Тим часом, за даними кримського уряду, сума прибутків, які випадають з бюджету автономії у зв’язку з існуючими пільгами на землекористування щорічно складає близько 112 мільйонів гривень. За словами прем’єр-міністра Криму Сергія Куницина, більша частина цієї суми припадає на пільги різного роду відомчим здравницям. Минулого року, повідомив кримський прем’єр, завдяки позиції, узгодженій з Президентом і Кабінетом Міністрів України, обсяг цих збитків вдалося скоротити вдвічі. Проте ця сума, як і раніше, надто велика.

Торкнувшись аспекту самозахоплень землі, кримський прем’єр, як повідомила урядова прес-служба, підтвердив позицію керівництва автономії наполягати на запровадженні кримінальної відповідальності за такі порушення законодавства. Відповідне подання вже внесене до Верховної Ради України і передбачає позбавлення волі терміном від 3 до 5 років. Поки існує ця прогалина, наголосив Сергій Куницин, зусилля правоохоронців перешкодити свавіллю безрезультатні. За даними РНБО України, самовільні захоплення землі складають близько 60 % порушень законодавства у сфері землекористування на території півострова. Тим часом місцеві спостерігачі говорять про початок нового переділу землі в Криму на користь близьких до президента політико-економічних груп.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG