Доступність посилання

ТОП новини

Якщо рішення Федерального суду залишиться в силі і український літак "Руслан" буде продано, злетіти в небо він однаково ніколи не зможе.


Сергій Кисельов Якщо рішення Федерального суду залишиться в силі і український літак "Руслан" буде продано, злетіти в небо він однаково ніколи не зможе.

Київ, 9 січня 2004 - Україна програла чергову битву за "Руслан", але двобій ще не закінчився. Федеральний суд Канади визнав законним арешт українського літака з метою сплати боргу перед кіпрською енергетичною компанією. Україна вважає рішення суду несправедливим і докладає зусиль, аби повернути літак на батьківщину. Тим більше, що, як з''ясувалося, використовувати це повітряне судно за призначенням окрім нинішнього власника "Руслана" ніхто не зможе. А таким власником є АНТК імені Антонова.

Український літак Ан-124 "Руслан" було заарештовано в Канаді 26 червня 2003 року – на підставі рішення Верховного суду цієї країни. Річ у тім, що кіпрська компанія "ТМR Еnergy Limited" виграла у Стокгольмському арбітражному суді 40-мільйонний позов до Фонду державного майна України, звинувативши його у невиконанні контракту з модернізації Лисичанського нафтопереробного заводу.

Українська сторона вважає, що рішення Федерального канадського суду не повинно було стосуватися літака "Руслан", власником якого є АНТК імені Антонова. Ба більше. Дозволивши продати це повітряне судно у рахунок боргу перед кіпрською фірмою, канадські судові власті створили патову ситуацію. Так каже радіо "Свобода" фахівець із повітряного права, завідувач кафедри повітряного та космічного права Національного авіаційного університету Володимир Рижий: "Я думаю, що канадському суду буде важко реалізувати своє рішення. З огляду на те, що навіть коли літак буде проданий, то є процедурні перепони. Зокрема, відповідно до Чикагської конвенції ІКАО – організації міжнародної цивільної авіації – питання щодо реєстрації повітряного судна. Тобто, покупець, який придбає цей літак , не зможе його підняти в повітря. Не те що підняти в повітря, а навіть запустити двигуни. Тому що будь-який літак має право реєструватись лише в одній державі. Тобто, ця реєстрація свідчить про національну належність того чи іншого повітряного судна. Наскільки мені відомо, уже є рішення одного із районних судів міста Києва про те, щоб заборонити нашому авіаційному департаменту скасовувати реєстрацію цього літака. А без цього будь-яка авіаційна влада не дозволить експлуатувати це повітряне судно".

АНТК імені Антонова в свою чергу має на меті боротися за зміну судового рішення. "Ми не залишили наших спроб відновити справедливість і будемо подавати апеляційну скаргу на рішення цього суду. І будемо продовжувати боротьбу за повернення нашого літака нам ,як єдиному і законному власнику цієї машини", – запевнив керівник прес-служби АНТК імені Антонова Андрій Савенко.

До речі, як повідомило у п’ятницю Міністерство юстиції, Україна ще не подавала апеляцію на рішення канадського суду про продаж літака "Руслан".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG