Доступність посилання

ТОП новини

Аденауер, Лютер та Маркс - найвизначніші німці всіх часів.


Надія Кандиба Аденауер, Лютер та Маркс - найвизначніші німці всіх часів

Німеччина, 16 січня 2004 - Перший федеральний канцлер Німеччини Конрад Аденауер та засновник наукового соціалізму Карл Маркс відтепер мають дещо спільне. Вони обидва увійшли в трійку найвизначніших німців усіх часів. Щоправда, Аденауер посів перше місце, а Маркс третє. На другому опинився реформатор Мартін Лютер, який переклав Біблію сучасною німецькою мовою. Такими є результати конкурсу, який нещодавно серед своїх глядачів провела друга програма німецького телебачення ZDF. Дискусії навколо цього змагання точаться й нині.

У серпні та вересні минулого року телекомпанія ZDF звернулася до глядачів з проханням повідомити в листівках через Інтернет або по телефону, кого вони хотіли б бачити серед найвизначніших німців. Таким чином загалом було відібрано 100 кандидатів. У першу десятку крім першого повоєнного канцлера Німеччини та засновника марксизму увійшли також реформатор Мартін Лютер, композитор Йоган Себастіан Бах, математик Альберт Ейнштейн, поет Йоган Вольфганг Гете, винахідник друку Йоганес Ґутенберг, а також учасники руху опору проти нацистського режиму - сестра та брат Софія та Ганс Шолл. Упродовж кількох тижнів телекомпанія представляла кожного з кандидатів, а глядачі мали можливість кожного разу брати участь у голосуванні. Упродовж всієї акції було віддано три мільйони триста тисяч голосів. І от фінал конкурсу:

“Пані та панове ви зробили свій вибір. На вашу думку, найвизначнішим німцем є Конрад Аденауер”, - оголосив ведучий Дітер Зайберт. За першого федерального канцлера Німеччини загалом проголосувало майже 800 тисяч глядачів. Друге місце дісталося реформатору Мартіну Лютеру. Він отримав 556 тисяч голосів. Півмільйона глядачів проголосували за Карла Маркса, який таким чином посів третє місце. Історик Гідо Кнопп, який упродовж всієї акції закликав голосувати за Конрада Аденауера, так прокоментував результати виборів:

“На мою думку, таким чином люди продемонстрували, чого їм сьогодні не вистачає в країні, а саме: надійності, стабільності, успіху. Все це було за часів Конрада Аденауера”, - сказав Ґідо Кнопп. До речі, перший канцлер Німеччини є однозначним лідером серед усіх демографічних груп. Сучасним політикам про таку популярність залишається тільки мріяти. Не менш задоволений результатами голосування був і колишній лідер Партії демократичного соціалізму Ґрегор Ґізі, який підтримував кандидатуру Карла Маркса:

“Чесно кажучи, годі було й сподіватися, що Карл Маркс посяде третє місце серед усіх німців. Але, як засвідчило голосування, жителі Німеччини все ж таки не забули про нього. Я сподіваюсь, що через десять років Маркс опиниться на другому місці, а колись у майбутньому стане справжнім фаворитом”, - висловив сподівання Ґрегор Ґізі. Той факт, що серед кращих німців на шістнадцятому місці опинився переможець конкурсу “Німеччина шукає суперзірку” Даніель Клюбльок, а на тридцятому – поп-мільйонер Дітер Болен, сам Конрад Аденауер мабуть прокоментував би такими своїми словами: “Сприймайте людей такими, якими вони є. Інших всеодно немає”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG