Доступність посилання

ТОП новини

Про інцидент з українськими туристами в Симферопольському аеропорту.


Володимир Притула Про інцидент з українськими туристами в Симферопольському аеропорту.

Симферополь, 19 січня 2004 - Українські туристи, які минулого тижня були затримані турецькими властями в Стамбульському аеропорту, вважають винною в інциденті турецьку сторону. Про це вони заявили, повернувшись до Симферополя. Нагадаємо, що ввечері 14-го січня турецька поліція затримала в Стамбульському міжнародному аеропорту 14 українських громадян, які поверталися з відпочинку. Вона звинуватила українців у спротиву владі та участі у бійці з поліцейськими. Українські туристи заявили, що сутичка була спровокована брутальним ставленням до них з боку службовців аеропорту і поліції Стамбула.

За версією українських туристів, під час посадки на літак, що мав летіти зі Стамбула до Симферополя, представники служб аеропорту примусили українців, у тому числі жінок і дітей, роззутися і босими йти по холодному бетону. Після того, як туристи почали обурюватися, сталася сутичка зі службовцями аеропорту і поліцейськими, які прибули за викликом і силою затримали 14 осіб. Серед туристів перебував мер Феодосії Володимир Шайдеров, який зв’язався з Генеральним консульством України у Стамбулі. Після втручання його співробітників українців звільнили і в п’ятницю вони повернулися додому. Феодосійський мер не знає причин такого ставлення до українських туристів, але каже, що воно було брутальним:

Володимир Шайдеров: “Я не можу це пояснити, бо люди навіть не дійшли до спеціальної рамки для перевірки. Їх примусили роздягатися і роззуватися. Йти по голому бетону в колготках і шкарпетках, в тому числі дітям. Я здивований і не можу пояснити. Єдине вам скажу : це була грубість і неповага. І додам, що ми маємо самі себе любити, любити свою країну і свого Президента й демонструвати цю любов, як це роблять німці, британці та американці. І доводити це всім і будь-де. Тоді й нас поважатимуть , з повагою зустрічатимуть, з повагою ставитимуться”, - сказав мер Феодосії Володимир Шайдеров. Він також повідомив, що співробітники українського генконсульства у Стамбулі оперативно відгукнулися на прохання про допомогу і зробили все можливе для полагодження інциденту і повернення українських громадян на Батьківщину. Водночас пан Шайдеров звернув увагу на необхідність знати туристам телефони та адреси дипломатичних місій України за кордоном.

Тим часом Кримська агенція новин повідомила, що кримчани, затримані в аеропорту Стамбула через конфлікт з турецькими поліцейськими “вважають винним у виникненні цієї ситуації їхнього туроператора симферопольську туристичну фірму "Аджун-Авіатур". Одна із туристок заявила, що якби хтось із представників фірми проводжав українських туристів, то нічого б не сталося.

За коментарями я звернувся до симферопольського представництва турецької туристичної агенції “Аджун-Авіатур”. Але там коментувати відмовилися: “Агенція не даватиме жодних коментарів. Якщо ж вийде інформація стосовно нашої агенції, яка не відповідатиме дійсності, то ми подаватиме до суду. На цьому і закінчимо. Турагенція жодних коментарів не дає”, - заявили в симферопольському представництві “Аджун-Авіатуру”. Тим часом пан Шайдеров повідомив, що деякі українські учасники стамбульського інциденту мають намір через суд домогтися відшкодування збитків, яких вони зазнали в аеропорту Стамбула.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG