Доступність посилання

ТОП новини

Тверда лінія держсекретаря Пауелла в Москві.


Юрій Дулерайн Тверда лінія держсекретаря Пауелла в Москві.

Нью-Йорк, 27 січня 2004 - У Сполучених Штатах, аналізуючи московський візит державного секретаря Коліна Пауелла, відзначають насамперед його жорстку критичну настанову щодо Росії.

Численні коментарі до московського візиту Пауелла звертають увагу на відвертість висловлювань державного секретаря щодо російських реалій, які викликають стурбованість у Сполучених Штатах. Це обмеженість російської демократії, війна у Чечні, великодержавний підхід, що межує з агресивністю, щодо сусідніх країн, колишніх республік Радянського Союзу. Цитують виступ Пауелла на сторінках газети “Известия”, де він, зокрема, заявив, що “демократична система Росії... ще не знайшла необхідного балансу між виконавчою, законодавчою та судовою гілками влади. Політична влада ще не цілком прив”язана до норм права. Ключові аспекти громадянського суспільства – такі, наприклад, як свобода засобів масової інформації та розвиток політичних партій – ще не набули стійкого й незалежного характеру”. Це – Пауелл в газеті “Известия”. За словами вашингтонських урядовців, на яких посилається “The New York Times”, у бесідах з президентом Путіним, що тривали назагал понад сім годин, Пауелл непрямо критикував посилення особистої влади російського президента, говорив про арешт і конфіскацію капіталів бізнесмена Михайла Ходорковського, про недавні парламентські вибори, на яких опозиційним партіям не надавали достатнього доступу до засобів масової інформації. Держсекретар також вимагав, щоб Москва дотримала своєї обіцянки ліквідувати чотири російські військові бази на території Грузії.

“The New York Times” зазначає, що досі Білий дім вельми неохоче критикував Росію публічно, посилаючись на те, що незавдоволення російських діячів подібними заявами може знизити ступінь співробітництва у низці важливих питань, від непоширення ядерної зброї до відновлення Іраку. Одначе така настанова викликала критику з боку законодавців у Конгресі та президентских кандидатів від Демократичної партії, обурених пасивністю адміністрації Буша. Але Вашингтон не бажає доводити справу до конфронтації Буша і Путіна, тому Пауеллові доручено вголос висловлювати те, про що воліє мовчати президент Буш. “Тонкою грою” називають оглядачі заяви Пауелла в Москві.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG