Доступність посилання

ТОП новини

В Белградi уже кiлька тижнiв тривають переговори про формування уряду. Оглядачi тим часом зазначають, що Сербiєю керує неформальна влада, очолювана групою бiзнесменiв.


Михайло Рамач В Белградi уже кiлька тижнiв тривають переговори про формування уряду. Оглядачi тим часом зазначають, що Сербiєю керує неформальна влада, очолювана групою бiзнесменiв.

Белград, 29 сiчня 2004 – Бiльше трьох тисяч найбагатших сербiв у середу зiбралося на регiональному з’їздi Об’єднання промисловцiв та пiдприємцiв Сербiї i Чорногорiї. Учасникiв поблагословив патрiарх Павло, голова Сербської православної церкви. Вiтальнi телеграми надiслали президент Светозар Марович та голова Нацбанку Корi Удовичкi. Зiбрання в прямому ефiрi транслювала телемережа БК, власником якої є Боґолюб Карич, засновник та лiдер Об’єднання, яке преса називає паралельною владою.

Так звана нова сербська елiта виникла й зросла упродовж дев’яностих рокiв, пiд час вiйн та мiжнародних санкцiй. Йдеться про бiзнесменiв, якi iмпортували й перепродавали прибутковi товари. Згаданий пан Карич свого часу купив вiллу неподалiк резиденцiї Слободана Милошевича й з гордiстю називав себе президентським сусiдом. Пiсля скинення недемократичного режиму впливовi бiзнесмени беззастережно пiдтримали нову владу. Окремi з них заплатили свого роду вiдкуп, так званий податок на екстраприбуток.

Та на цьому не завершилося. Новоспеченi багатії почали втручатися в полiтичнi справи. Окремi це роблять настирливо, iншi через своїх лобiстiв у парламентi або в ЗМI. Преса пише, що Боґолюб Карич контролює два телеканали, кiлька щоденних газет та один тижневик. Минулого тижня вiн у Загребi зустрiвся з президентом Хорватiї Стiпе Месичем, у Скоп’є з президентом Македонiї Борисом Трайковським. Кажуть, що для полiтичних дiячiв у Белградi чи не найбiльшою честю є запрошення на вечерю до Карича. Це тим бiльше стосується науковцiв, письменникiв, єпископiв, акторiв.

На думку оглядачiв, промисловці, очолюванi Каричем, влаштували зiбрання з королiвським церемонiалом та сценографiєю з метою продемонструвати полiтичнiй елiтi, в чиїх руках перебуває справжня сила i влада. Звертаючися до лiдерiв полiтичних партiй, учасники вимагали невiдкладно сформувати уряд, який створить необхiднi умови для розвитку господарства. Бiзнесмени не забули нагадати, що вони володiють половиною промислового потенцiалу країни. Окремi газети стверджують, що Карич та його команда навiть зробили список осiб, яких не хочуть бачити в мiнiстерських крiслах.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG