Доступність посилання

ТОП новини

Ліво-центристський уряд Угорщини балансує на грані популярності.


Василь Плоскіна Ліво-центристський уряд Угорщини балансує на грані популярності.

Угорщина, 29 січня 2004 – Опитування громадської думки в Угорщині свідчать про падіння популярності ліво-ліберального уряду Петера Меддьєші. Угорські й закордонні аналітики пов’язують це з перевищенням державного дефіциту й послабленням національної валюти форинта. Тим часом урядова опозиція наводить свої аргументи. Вона акцентує увагу на те, що Угорщина може ввійти до ЄЄ економічно ослабленою країною.

За іронією долі цими днями в угорській столиці відбувається міжнародний форум-нарада “Прогресивне урядування”. Востаннє він був організований у Стокгольмі кілька років тому. Прем’єр-міністр Угорщини Петер Меддьєші вже виступив з промовою на форумі. Він говорив про особливості правління ліво-центристських урядів у Європі.

Якби цей захід відбувався, скажімо, ще рік тому, коли угорські соціалісти й вільні демократи перебували на вершині популярності після недавньої перемоги на виборах, то промова першого міністра, на думку оглядачів, мала б набагато більший резонанс. Проте зараз, коли глава угорського кабміну відправив у відставку міністра фінансів Чабу Ласла і нічого не відомо про наступні кроки уряду щодо зміцнення форинта, збільшення числа активно працюючих угорців, зменшення бюджетного дефіциту і ще багато чого в сфері економіки й суспільного життя, все таки більше прислухаються до слів урядової опозиції. Її представники критикують ліво-лібералів за малоефективну економічну політику. Кандидат на посаду міністра фінансів Тібор Драшкович, за твердженнями тих же урядових опонентів, не має економічної освіти.

Тим часом в Угорщині розпочинається кампанія підготовки до виборів у Європарламент. Голова соціалістичної партії Ласло Ковач (він же водночас є міністром закордонних справ Угорщини) переконував нещодавно глядачів громадського телебачення в тому, що коаліційні партії мають непогані шанси здобути парламентські мандати у Стразбурзі. Однак якби ці вибори відбувалися зараз, кажуть аналітики, то з 24 місць принаймні 14 здобули б депутати від опозиційного блоку ФІДЕС, або молоді демократи. Немає дня, щоб хтось із провідних функціонерів цього консервативного об’єднання не торкався ситуації в країні. От і вчора, наприклад, аж троє фідесівських політиків виступили з заявами, в яких критикували уряд за те, що він воліє скорочувати армію замість того, щоб належно модернізувати її. Говорилося й про сучасний стан сільського господарства. Його порівняли з добою, коли закінчилося турецьке панування в Угорщині кілька століть тому.

Зі свого боку урядова коаліція посилається на непросту економічну ситуацію в світі, зокрема, стрибки й падіння на провідних біржах світу, послаблення долара і ще багато чого. Хоча й не приховує, що партнери по коаліції нині переживають не найкращі часи. І в цьому, певно, можна знайти зерно істини. Разом з тим 28 січня з Парижа в Угорщину надійшли рекомендації Міжнародної економічної організації з питань розвитку й співпраці (ОЕСД). В них, зокрема, угорському урядові радять не зациклюватися на дрібних реформах, а зосередити зусилля на підвищенні конкурентоспроможності економіки Угорщини і дотримуватися запланованих показників у сфері зайнятості населення, фінансах і бюджетній політиці. Пріоритетним називається вступ до валютного союзу Євроунії, хоча цей крок не означає автоматичного позбавлення від старих проблем, вказується в аналізі міжнародних експертів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG