Доступність посилання

ТОП новини

Буш вирішив призначити комісію щодо розвідувальних даних про зброю масового знищення в Іраку.


Юрій Дулерайн Буш вирішив призначити комісію щодо розвідувальних даних про зброю масового знищення в Іраку.

Нью-Йорк, 3 лютого 2004 - У Сполучених Штатах президент Джордж Буш вирішив призначити комісію для розслідування, чому виявилися хибними дані про наявність зброї масового знищення в Іраку.

У присутності репортерів у Білому домі президент Буш заявив, що він вирішив призначити незалежну, безсторонню двопартійну комісію з метою вияснити причину хибних повідомлень про зброю масового знищення в Іраку. На ці повідомлення уряд посилався, приймаючи рішення повалити режим Саддама Гуссейна. Буш, зокрема, сказав:“Я хочу знати всі факти. Нам достеменно відомо, що Саддам Гуссейн мав намір і спроможності завдати (нам) великої шкоди. Нам відомо, що від нього походила небезпека. Він становив небезпеку для народів у вільному світі, він був небезпечним для свого власного народу”.

Рішення призначити комісію наспіло після зустрічі Буша з Дейвідом Кей, донедавнім керівником спеціальної команди, яка протягом кількох місяців шукала на іракській території зброю масового знищення. Кей подав у відставку, мотивуючи своє рішення тим, що в Іраку такої зброї у великих кількостях виявити не вдалося. За його словами, очевидно, що її взагалі нема, попри те, що всі навколо, і він, Кей, теж, були переконані, що ця зброя існує. Він вбачає причину помилки у хибних розвідувальних висновках і у браку агентури всередині Іраку. А між тим перед війною адміністрація Буша насамперед спиралася на висновки розвідки.

Як пише нині “Chicago Tribune”, восени 2002-го року директор ЦРУ Джордж Теннет на брифінгу для лідерів Конгресу у присутності віце-президента Річарда (Діка) Чейні повідомив, що Ірак має маленькі непілотовані літаки для доставки хімічної та біологічної зброї. До того ж, казав Тенет, Ірак шукає комп’ютерних програм для наведення цих літаків на міста атлантичного узбережжя Сполучених Штатів. На ці дані посилався президент Буш, про них говорив державний секретар Колін Пауелл, виступаючи рік тому в Раді Безпеки ООН. Коли американська армія знайшла ті літаки, то виявилося, що вони призначалися для розвідувальних польотів, а не для доставки хімічної або біологічної зброї. Тепер, в інтерв’ю “Washington Post” Пауелл сказав, що не певен, чи він би рекомендував вторгнення до Іраку, якби знав, що нема доказів наявності запасів забороненої зброї. Оглядачі зазначають, що не лише Сполучені Штати, а й інші західні держави вважали, та й Організація Об’єднаних Націй була переконана, що режим в Іраку володіє зброєю масового знищення.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG