Доступність посилання

ТОП новини

Огляд західної преси: ЄС і східноєвропейські кандидати до ЄС. Передвиборча кампанія у США очами європейських коментаторів.


Василь Дарчук Огляд західної преси: ЄС і східноєвропейські кандидати до ЄС. Передвиборча кампанія у США очами європейських коментаторів.

Прага, 5 лютого 2004 – Серед інших міжнародних тем західні оглядачі порушують проблеми вступу до Європейського союзу східноєвропейських країн, де не бракує скептиків і навіть противників прилучення. Західна преса коментує також перебіг президентської передвиборчої кампанії у США. Сьогодні ми наведемо відгуки європейських коментаторів на цю тему.

Коментатор газети «Інтернешанел геральд трібюн» Джон Дарнтон пише, що 1 травня відкриє для східноєвропейських країн шлях до вільно-ринкової економіки і західних демократій, тобто до Європейського союзу. Однак, додає він, особливого ентузіазму із цього приводу з боку країн -кандидатів очікувати не слід. На його думку, три найбільші нові члени: Польща, Угорщина і Чехія - виявляють змішану реакцію на перспективу прилучення до ЄС. Далі автор наводить причини побоювань цих країн: рівень безробіття може залишитися дотеперішнім, ціни піднімуться, провідні країни ЄС Франція й Німеччина намагаються залишити за собою керівні позиції в союзі, а в Брюсселі продовжуватиме наростати бюрократія ЄС. Крім того, веде далі автор, здобувши незалежність від Москви кілька років тому, згадані країни не готові відмовлятися від тяжко здобутої суверенності. Далі, нових членів ЄС вже не очікуватимуть привілеї, які свого часу отримали Греція і Португалія. Проте свій коментар Дарнтон закінчує на оптимістичній ноті. Громадяни країн - нових членів ЄС матимуть можливості вчитися за кордоном, матимуть більший вибір товарів і послуг, а крім того членство в ЄС гарантуватиме безпеку і політичну стабільність цих країн.

Європейська преса, зокрема французька, яка завжди була особливо критична до війни в Іраку й особи президента США Буша, широко коментує перемогу в попередніх виборах кандидата від демократичної партії Джона Керрі, який вийшов серед кандидатів - однопартійців на перше місце. Коментатор газети «Ліберасьйон» Патрік Сабатьє називає Керрі анти-Бушем і висловлює сподівання, що той переможе нинішнього президента США в наступних виборах. Серед інших переваг автор вказує на те, що Керрі розмовляє французькою, має родинні зв’язки на європейському боці Атлантики, стоїть на ліберальних та інтернаціональних позиціях, а головне гостро критично ставиться до іракської кризи. Далі автор вказує на те, що Керрі є прихильником охорони навколишнього середовища і права на аборти, він є проти смертної кари. Виняток становлять лише терористи. Усі ці якості, на думку французького коментатора, дають Керрі можливості побити у виборах навіть такого суперника, як Буш.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG