Доступність посилання

ТОП новини

“Голос Америки” обіцяє розвивати свою телевізійну програму в Україні, але діаспора у це не вірить.


Сергій Куделя “Голос Америки” обіцяє розвивати свою телевізійну програму в Україні, але діаспора у це не вірить.

Вашингтон, 6 лютого 2004 - Частина фінансових ресурсів, збережених від скорочення радімовлення служби “Голос Америки” в Україні до однієї години на добу, будуть спрямовані на покращення її телевізійної програми “Вікно в Америку.” Про це заявив прес-секретар служби Джоу О’Коннел. Проте українська діаспора в Америці не вірить обіцянкам керівництва “Голосу Америки” і вважає рішення про скорочення її українського радіомовлення серйозною помилкою.

За словами представника служби “Голос Америки,” скорочення українського радіомовлення пов”язане лише із бюджетними обмеженнями, які виникли у новому фінансовому році. Він також зазначив, що служби багатьох країн Центральної Європи вазагалі будуть закриті. Говорить Джоу О’Коннел:

“Скорочення, про які ми оголосили на початку тижня, були передбачені затвердженим бюджетом на 2004 рік, в якому згадується про обмеження чи припинення мовлення на певні держави. Передачі “Голосу Америки” припинені для країн Центральної та Східної Європи. Радіомовлення української служби було скорочене, а у вірменській службі скоротили і кількість робочих місць”.

О’Коннел наголосив, що кількість працівників української служби “Голосу Америки” не зменшиться, а радіостанція продовжуватиме користуватися послугами своїх позаштатних кореспондентів в Україні. Більш ефективний розподіл ресурсів української служби вимагає, за словами прес-секретаря “Голосу Америки”, покращення її телевізійних програм, які транслюються щотижня Першим національним каналом в Україні. “Ми розуміємо, що телебачення в Україні є надзвичайно важливим засобом масової інформації. Тому ми хочемо покращити популярну телевізійну програму “Вікно в Америку” .

Саме ця телевізійна програма, за планом “Голосу Америки”, стане її головним інформаційним ресурсом у висвітленні двох цьогорічних президентських кампаній - в Україні та в Америці. Однак, О”Коннел не знає, чи матиме програма “Вікно в Америку” власних кореспондентів в Україні під час президентської кампанії, адже зараз усі її автори працюють у США.Тому представники української діаспори у США, які довгий час виступали проти скорочення українського радіомовлення служби, не поділяють оптимізму її прес-секретаря щодо покращення телевізійної програми. Президент Українсько-Американської Координаційної Ради Ігоря Гавдяка вважає обіцянку покращити телевізійне мовлення в Україні спробою применшити негативний резонанс від обмеження кількості українських радіопрограм “Голосу Америки.” Говорить Ігор Гавдяк:

“Це є тільки пусті обіцянки, щоб задовольнити, я думаю, українську діаспору”.

Пан Гавдяк розглядає рішення про обмеження радіомовлення “Голосу Америки” помилковим, особливо враховуючи проблеми із свободою слова в Україні. На його думку, з такого рішення можна зробити висновки і про ставлення до України адміністрації Буша:

“Я певний, що якби адміністрація Буша виявила думку, що не потрібно скорочувати, а навпаки треба збільшити українські програми, то це було б зроблено. Помимо усіх їхніх декларацій, те, що вони роблять, показує, що вони є байдужі”.

Скорочення радіомовлення “Голосу Америки” змушує багатьох спостерігачів у Вашингтоні припускати, що питання про закриття української радіослужби може постати вже наступного року, після закінчення гарячого політичного сезону.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG