Доступність посилання

ТОП новини

Кучма у Варшаві.


Володимир Павлів Кучма у Варшаві.

Варшава, 12 лютого 2004 року.

У четвер в Варшаві пройшли чергові щорічні консультації президентів України та Польщі. Александр Кваснєвський і Леонід Кучма обговорили практично весь спект польсько-українських стосунків і висловили задоволення їхнім розвитком. Кваснєвський хвалив Україну з рішення продовжити нафтопровід Одеса-Броди до Ґданська, за участь українських військових у Іраку, а також за внормування внутрі-політичної ситуації, а саме за припинення спроб перетворити вибори президента з загальнонародних у парламентські. Леонід Кучма дякував польському колезі за підтримку, обіцяв і надалі йти на зустріч Європейському Союзові, але та критикував українську опозицію вцілому і Віктора Ющенка зокрема.

На зустрічі із журналістами президенти Кваснєвський і Кучма хотіли тільки констатували ті успішні моменти, які є в українсько-польських стосунках і які всім відомі. А саме: рішення українського уряду про продовження нафтопроводу Одеса-Броди до Ґданська, про спільну службу українських та польських військових у Іраку, про вдале вирішення проблеми візового режиму тощо. Однак, журналістів, як польських так і українських найбільше цікавила внутріполітична ситуація в Україні, а саме доля так званої конституційної реформи та президентських виборів, котрі повнні відбутися у жлвтні.

Президент Кваснєвський сказав, що отримав від Леоніда Кучми запевнення в тому, що він не планував балатуватися втрєтє і що вибори відбудуться на принципах демократичної держави:

Говорить Александр Кваснєвський: “Я отримав запевнення, що вибори як і виборча кампанія будуть проходити згідно з усіма стандартами демократичної державмт. Попередній український досвід показує,що це не є порожні декларації. Бро Україна на тлі багатьох колишніх радянських держав безсумнівно має чим похвалитися, якщо йдеться про демократичні інститути і демократичні стандарти”.

Разом з тим Александр Кваснєвський уникнув відповіді на запитання про те, як він оцінює критичну щодо української дійсності статтю лідера “Нашої України” Віктора Ющенка у “Газеті виборчій”, а також про останні контакти польського президента з Віктором Ющенком. Натомість, згадка про лідера “Нашої України” помітно схвилювала Леоніда Кучму, котрий, на думку українського президента, надто часто їздить до Варшави зі скаргами. Ще більше Леоніда Даниловича розлютила згадка про демократичні інститути Західних країн, котрі критикують Україну за брак демократії та свободи слова. Президент України вважає, що їхні ради в Україні нікому не потрібні:

Говорить Леонід Кучма: “Такі радники нам не потрібні, у нас розуму достатньо свого. І повірте, ми приймем виважене правильне рішення на користь Україні, а не на користь якимось окремим політичним силам”.

Президент України намагався переконувати журналістів, що політична система, яка діє в Україні вже застаріла і так звана конституційна реформа покликана її змінити на більш “європейську”. Тому Леоніда Кучму обурює реакція Західних країн, що вони критикують спроби провести в Україні так звану конституційну реформу. Президент України порадив їм застосувати у себе застарілу українську модель, забувши від хвилювання українське слово:

Говорить Леонід Кучма: “Якщо так подобається українська модель побудови державної влади, так візьміть її будь ласка. Попробуйте на своїй країні зробити досвід. І я на вас подивлюсь”.

Подивитися зблизька на лідерів Західних держав Леонід Кучма зможе знову ж таки у Варшаві наприкінці квітні, оскільки прийняв запрошення президента Польщі взяти участь у Європейському економічному Форумі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG