Доступність посилання

ТОП новини

В Україні не стає жити краще й веселіше.


Сергій Драчук В Україні не стає жити краще й веселіше.

Прага, 17 лютого 2004 – Державний комітет статистики України повідомив, що реальний валовий внутрішній продукт у січні зріс на 9 % порівняно з січнем минулого року. За 2003 рік валовий внутрішній продукт в Україні, за повідомленнями, зріс на 8,5 %, а на рік нинішній його зростання прогнозують на рівні від майже 6 аж до 10 %.

Тим часом той-таки Держкомстат, разом із Міжнародною організацією праці, має й інші дані їхнього спільного дослідження: населення України за минулий рік стало жити ще гірше, ніж раніше.«Найгірший аспект, який засвідчило цьогорічне дослідження – це відчуття апатії й песимізму серед майже всіх груп суспільства», - констатує директор програми соціально-економічної безпеки Ґай Стандинґ.

Пересічний прибуток українців менший, ніж сума, потрібна, щоб вижити – так оцінили своє становище опитані. Із понад 9 тисяч дорослих по всій Україні відсоток тих, хто не отримував належну їм платню, 2003-го року зріс порівняно з роком 2002-им.

Серед інших результатів дослідження, про яке йдеться на інтернетівських сторінках Міжнародної організації праці: близько 85 % дорослих українців вважають, що прибутків їхньої родини не вистачає на оплату лікування; більш як четверо з кожних п’яти очікують, що їхнє фінансове становище на схилі років буде погане чи дуже погане; кількість тих, хто вважає, що бідує, зросла порівняно з 2002 роком – лише кожен двадцятий із опитаних висловив сподівання, що прибуток їхньої родини наступного року зросте. Із тих, хто має роботу, невдоволені платнею понад дві третини – але й її не кидають, бо не бачать шансів знайти іншу, і лише кожен п’ятий працівник упевнений, що протягом наступного року не втратить роботу. При цьому більшість людей, опитаних в Україні, майже не вірить чи й зовсім не вірить, що урядові установи чимось допоможуть у їхній біді.

Ставлення більшості працівників характеризується поширеною апатією й млявістю: ці люди кажуть, що не підуть на жодні акції у відповідь на те, що не отримують платню чи на інші неґативні явища.

Директор програми соціяльно-економічної безпеки Міжнародної організації праці Ґай Стандинґ при цьому відзначає:

«Українці, попри всі ці неґативні прояви, здається, зберегли почуття соціяльної солідарності»: значна більшість опитаних у перебігу дослідження цієї організації та Держкомстату України заявила, що для них важливі такі цінності, як особиста незалежність, дотримання законів, а ще права людини.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG