Доступність посилання

ТОП новини

ФБР: арабські та мусульманські країни допомагають долати тероризм.


Юрій Дулерайн ФБР: арабські та мусульманські країни допомагають долати тероризм.

Нью-Йорк, 18 лютого 2004 р.

Арабські та мусульманські країни допомагають Сполученим Штатам боротися з міжнародним тероризмом, заявив у Вашингтоні керівник Федерального бюро розслідувань.

Війна Америки з міжнародним тероризмом ведеться дедалі успішніше і не в останню чергу завдяки значному посиленню співробітництва з арабськими та мусульманськими країнами, особливо з тими, що зазнали нападів з боку терористичної мережі “Аль-Кайда” та споріднених організацій. Так заявив Роберт Моллер, директор ФБР, виступаючи перед журналістами у Центрі закордонної преси при державному департаменті. Моллер відмовився називати конкретні країни, які допомагають Америці, але відомо, що останнім часом терористичні акти мали місце у Саудівські Аравії, в Туреччині, Марокко та інших державах мусульманського світу. Крім того, терористи атакували в Ірані іноземні дипломатичні представництва, а в столиці Іраку підірвали будинок Організації Об”єднаних націй. За словами Моллера, попри те, що “Аль-Кайді” завдано потужних ударів, вона залишається небезпечною мережею з філіями та поплічниками у багатьох частинах світу.

“На сьогодні, я вважаю, що ми тут, у Сполучених Штатах і дійсно в усьому світі почуваємося у більшій безпеці, ніж до 11-го вересня (2001-го року)”, - сказав Моллер.

Він згадав про день, коли ісламські терористи, які належали до “Аль-Кайди”, захопили пасажирські авіалайнери і, використавши їх як бомби, вбили майже 3 тисячі людей, зруйнувавши хмарочоси Світового Торговельного центру в Нью-Йорку і частину будинку міністерства оборони у Вашингтоні. Після цього Сполучені Штати оголосили війну міжнародному тероризмові. Відтак, сказав Моллер, дві третини лідерів “Аль-Кайди” було заарештовано за допомогою Пакистану, Індонезії та інших країн. Заходи з метою зруйнування терористичної мережі, за словами керівника ФБР, значною мірою зменшили можливість “Аль-Кайди” повторити теракти масштабу, подібного до 11 вересня. Але применшувати небезпеку теж не можна, вважає Моллер, бо ця мережа далі планує напади.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG