Доступність посилання

ТОП новини

Із «Аль-Каїдою» воюють, але вона все не здається.


Сергій Драчук Із «Аль-Каїдою» воюють, але вона все не здається.

Прага, 24 лютого 2004 – Пакистанські війська в перебігу операції проти членів терористичної мережі «Аль-Каїда» та колишнього владного в Афганістані руху «Талібан» затримали поблизу афганського кордону кількадесят осіб, серед них й іноземців. Директор Центрального розвідувального управління США тим часом попередив, що «Аль-Каїда» й далі здатна на теракт масштабів 11 вересня 2001 року. Сама «Аль-Каїда», схоже, цілком згодна з цією думкою…

Операція в пакистанській провінції Південний Вазиристан, кілометрів за 300 на південний захід від Ісламабада, що вважається за пристановище талібів,що втікли з Афганістану, та членів «Аль-Каїди», була коротка. Іще сьогодні вранці речник пакистанського війська генерал-майор Шаукат Султан повідомляв нашим колеґам із афганської служби радіо “Свобода”: «Цілі оточено. Ця операція здійснюється так, що перш, ніж починається пошук, цілі відрізаються й беруться під контроль. Жодні іноземні війська в операції участі не беруть». Генерал мав на увазі з пакистанського боку, бо з протилежного іноземці таки були. Невдовзі пакистанські військові й розвідка підтвердили: операція за участі ґвинтокрилів та артилерії завершена, затримані 25 осіб, серед них й іноземці. За деякими повідомленнями, це громадяни Саудівської Аравії, Єгипту й Ємену; не виключено, що є там і чеченці й узбеки.

Нинішню операцію не тримали в таємниці: 20 лютого збіг ультиматум пакистанської влади вождям місцевих племен, які мали видати чужинців або вигнати їх зі своєї території. Пакистанські урядовці вже заперечували повідомлення британської преси, буцімто десь на теренах кочових племен Пакистану було знайдене й оточене місце, де перебуває керівник «Аль-Каїди» Осама бін Ладен, і залишилось, мовляв, його лише схопити.

Натомість чільний помічник бен Ладена Айман аз-Завагері, ймовірно, виступив сьогодні відразу на двох арабських телеканалах. «Аль-Арабія» та «Аль-Джазира» передали в ефір частини авдіозаписів, приписуваних саме йому.

В одному голос, схожий на аз-Завагері, критикує Францію за заборону вдягати до шкіл релігійні символи, серед того й ісламські дівочі хустки: «Франція – це країна, яка захищає свободу оголюватися, бути зіпсутим і розбещеним та поборює скромність і прикрите тіло. У Франції ви вільні виставитися напоказ, але не вільні прикрити своє тіло».

Інший запис спрямований проти США: «Ми нагадуємо Бушеві, що він зовсім не знищив дві третини “Аль-Каїди”. Навпаки, “Аль-Каїда” й далі, волею Аллаха, залишається на полі джигаду в бою проти сіоністів і хрестоносців, які воюють проти мусульман». Далі голос попереджає президента США Джорджа Буша, щоб той «змінив пріоритети, посилив оборону й зміцнив безпеку», бо «нація ісламу… не відступить і посилатиме нове й нове воїнство за воїнством…», як це вона зробила в Нью- Йорку й Вашинґтоні 11 вересня 2001 року.

Центральне розвідувальне управління США ще перевіряє, чи голос дійсно належить Айманові аз-Завагері. Але директор ЦРУ Джордж Тенет, який, кажуть, два тижні тому таємно побував у Пакистані, щоб підбити його на активнішу боротьбу з тероризмом, визнав сьогодні на засіданні комітету в справах розвідки американського Сенату, що «Аль-Каїда» ще дійсно має силу: «Є помітні успіхи, але зрозумійте мене правильно: я не маю на увазі, що “Аль-Каїду” переможено. Ні, ми воюємо й далі. Ця організація швидко вчиться, і вона не відступає від того, щоб напасти на США, їхніх друзів та їхніх союзників». Ба більше, попереджає Джордж Тенет: «Навіть катастрофічні напади масштабу 11 вересня залишаються в межах можливостей “Аль-Каїди”».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG