Доступність посилання

ТОП новини

Про ЦВК та його голову Сергія Ківалова.


Тарас Марусик Про ЦВК та його голову Сергія Ківалова.

Київ, 26 лютого 2004 року.

Тарас Марусик

Тиждень тому новим головою Центральної виборчої комісії став Сергій Ківалов, особа, яка здобула популярність у досить скандальний спосіб, суміщаючи кілька несумісних посад.

Якраз напередодні його обрання на нову посаду одержала свій розвиток ситуація, про що відомі українські юристи попереджували ще рік тому.

Нагадаємо, що Сергій Ківалов є народним депутатом України, головою Вищої ради юстиції, президентом Одеської національної юридичної академії. Останні дві посади він займає на громадських засадах, що суперечить чинному законодавству.

Тому не дивно, що кілька колишніх випускників юридичної академії, зіткнувшись із неможливістю працювати на підставі виданого диплома, подали в суд.

Напередодні голосування в сесійній залі Верховної Ради України двоє відомих в Україні правознавців, колишніх народних депутатів звернулися до теперішніх народних обранців з листом про недопустимість призначення членом Центральної виборчої комісії Сергія Ківалова.

Колишній Генеральний прокурор України Віктор Шишкін і заслужений юрист України, член Вищої ради юстиції Олександр Нечипоренко вказали на низку обставин, чому це робити не можна. Говорить Олександр Нечипоренко.

Олександр Нечипоренко

За час роботи нашої у Вищій раді юстиції Ківалов обіймав посаду голови цього конституційного органу незаконно, тому що обіймати державну посаду на громадських засадах – це відповідає діючому закону.

Крім того, він підписував дипломи випускників Одеської національної юридичної академії як ректор, хоча він не може обіймати також і цю посаду. До речі, він є одночасно і головою наглядової ради цього ж учбового закладу вже як народний депутат.

Тобто ми вважали, що така людина, яка не є законослухняною, яка за своїми кількома посадами зобов’язана бездоганно дотримуватися закону, більше того, виховуючи студентів юридичної академії, безумовно, повинна формувати у них почуття законослухняності.

Тому ми і звернулися до народних депутатів напередодні призначення членів Центвиборчкому з тим, щоб не допустити обрання цієї людини на таку відповідальну посаду.

Тарас Марусик

Однак це звернення не вплинуло на рішення парламенту, а 19 лютого Сергія Ківалова обрали одноголосно, за участі двох представників опозиції – від “Нашої України” та Соцпартії - головою Центральної виборчої комісії. Того ж дня на прес-конференції він пообіцяв, що новий Центвиборчком буде прикладом дотримання законності.

Представник парламентської більшості, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Микола Оніщук вірить у це:

Микола Оніщук

Перше, про що мені хотілося сказати радіослухачам те, що українське суспільство, українська влада і українські політичні партії, які є насамперед в цьому зацікавлені, мають повноцінну Центральну виборчу комісію, на яку буде покладено, і за Конституцією покладено проведення виборів глави держави і в наступному виборів парламенту в 2006 році.

Що стосується, власне, Сергія Васильовича Ківалова, який очолив комісію, то на моє особисте переконання найближчим часом Сергій Васильович складе з себе і повноваження голови Вищої ради юстиції, адже закон не дозволяє суміщати ці дві посади.

Я думаю, що Сергій Васильович, як фаховий юрист, досвідчений, власне, і політик, і організатор добре усвідомлює, що це той випадок, коли, як кажуть в народі, “дружина Цезаря повинна бути поза підозрою”.

Тарас Марусик

Говорив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Микола Оніщук.

Обрання Сергія Ківалова не було несподіванкою для Олександра Нечипоренка, оскільки на важливі державні посади, на його думку, сьогодні підбирають людей не за професійними якостями, а за добрим виконанням спущених зверху завдань.

Олександр Нечипоренко

Звичайно, Ківалов в має багато вчених звань: він є повним кавалером ордену “За заслуги”, багато різних формальних звань, але тим неменше, спостереження за ним, як за науковцем, як за людиною у Вищій Раді юстиції ставить під великий сумнів саме те, що ці звання відповідають його рівню.

Знаєте, майже у всіх членів Вищої ради юстиції були такі ситуації, що не було куди очей дівати, коли така людина читала по складах прізвища претендентів на суддівські посади.

На превеликий жаль, чомусь в наш час саме такі люди є затребувані і саме такі люди обіймають що якнайвищі посади у нашій державі.

Тарас Марусик

Це була думка заслуженого юриста України, члена Вищої ради юстиції, народного депутата 1-го скликання Олександра Нечипоренка.

А ось як оцінює обрання Сергія Ківалова головою Центрвиборчкому голова Київського юридичного товариства Олег Березюк:

Олег Березюк

Я оцінюю негативно, але проблема тут не тільки в Ківалові, проблема взагалі в системі державної влади. У нас влада зосереджена в руках однієї людини – в руках Президента.

Тому, Ківалова це був би, чи хтось інший, на посаді голови ЦВК однозначно була б людина Президента. Ви ж знаєте, що в парламенті є пропрезидентська більшість, яка має можливість призначити будь-кого, хто їм потрібен, на цю посаду.

Тарас Марусик

Голова Київського юридичного товариства Олег Березюк зазначив, що не прогнозуватиме діяльності Сергія Ківалова на посаді голови ЦВК, але відповість словами В’ячеслава Липинського: якщо хочеш довідатися, що буде робити людина в майбутньому, подивись, що вона робила в минулому.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG