Доступність посилання

ТОП новини

Інцидент із нападом на журналістів у Сімеїзі.


Володимир Притула Інцидент із нападом на журналістів у Сімеїзі.

Симферополь, 8 березня 2004 - 5 березня у південно-кримському селищі Симеїз в аквапарку, на землях якого розташована так звана “галявина протесту” кримських татар, сталася бійка між репатріантами і проросійськими козаками. В результаті постраждала знімальна група російської телекомпанії “Перший канал”.

Як стало відомо зі слів очевидців, козаки прийшли разом з робітниками, яких найняв президент фірми “Крим-болгар-південь-сервіс”, що є власником аквапарку, депутат кримського парламенту Микола Янакі для встановлення паркану, який розширив би земельну ділянку для будівництва другої черги аквапарку. Бійка почалася, коли робітники знесли один із 12 встановлених кримськими татарами тимчасових дерев`яних будиночків. Під час бійки постраждав оператор знімальної групи російського “Першого каналу”, якого вдарили по голові і розбили об`єктив відеокамери. За словами власного кореспондента “Першого каналу” в Криму Олени Іваниченко, міліція спершу не втручалася у бійку, але потім розтягла конфліктуючі сторони. Оператор Вадим Теличев, який постраждав, пройшов медичний огляд і попрямував до Симферополя, щоб передати до Москви відзнятий відеоматеріал.

За словами Олени Іваниченко, телевізійна група “Першого каналу” планує подавати до суду на тих, хто побив оператора, за завдання йому тілесних пошкоджень. Власкор “Першого каналу” повідомила, що її група прибула на місце події на запрошення колег з українського телеканалу “Інтер”, які теж взяли участь у зіткненні.

У Центрі громадських зв’язків Головного Управління МВС України в Криму підтвердили факт бійки і побиття оператора. Водночас, правоохоронці стверджують, що на місце події оперативно виїхала слідча група, яка провела відповідні заходи. Вже встановлено особу, яка вдарила по камері, вирішується питання про порушення кримінальної справи. Російський відеооператор серйозно не постраждав, у нього лише синець під оком.

Тим часом один з керівників Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що події в Симеїзі – провокація. За його словами, йде силове закріплення раніше захопленої бізнес-структурами південно-бережної землі. Адже кілька місяців тому на одному із засідань Ради міністрів Криму її голова Сергій Куницин заявив, що документи на землекористування під аквапарк були отримані з порушенням чинного законодавства, а частина території, на якій він збудований, є територією заповідника. І саме будівництво другої черги аквапарку стало поштовхом до самозахоплень землі кримськими татарами влітку минулого року.

Нагадаю, що пан Микола Янакі – в минулому зять екс-спікера кримського парламенту Леоніда Грача. І дозвіл на будівництво аквапарку на території, яка до цього вважалася заповідною, був отриманий в часи, коли Леонід Грач очолював кримську владу, а Микола Янакі був одружений з донькою спікера. Тепер власник аквапарку не тільки розлучився із дружиною, але й вийшов із фракції комуністів у Верховній Раді АРК і зблизився із СДПУ(о). Тож, як відзначив Рефат Чубаров, не дивно, що журналісти “Інтеру” виявилися причетними до інциденту в Симеїзі, в якому постраждав оператор російського телеканалу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG