Доступність посилання

ТОП новини

Корупційний скандал навколо будівництва нового стадіону в Мюнхені.


Надія Кандиба Корупційний скандал навколо будівництва нового стадіону в Мюнхені.

Німеччина, 10 березня 2004 р.

У Німеччині повним ходом ведеться готування до Чемпіонату світу з футболу, який має відбутися 2006-го року. Вже ніхто не сумнівається в тому, що першість відкриється в Мюнхені на новому стадіоні, будівництво якого зараз ведеться. Але саме навколо цього проекту розгорнувся зараз досить гучний скандал. Президента футбольного клубу 1860 Мюнхен Карла-Гайнца Вільдмозера та його сина підозрюють у корупції.

Карл-Гайнц Вільдмозер разом зі своїм футбольним клубом 1860 Мюнхен належить до одного з головних учасників проекту зі спорудження нового стадіону в баварській столиці. Однак тепер ним та його сином зацікавилася прокуратура. Більше того, закиди в корупції були настільки серйозними, що прокуратура вирішила терміново відправити до слідчого ізолятора “останнього патріарха бундесліги”, як називають Карла-Гайнца Вільдмозера за його авторитарний стиль керівництва. До речі, за гратами опинився і його син. Їм закидають, що через посередників Вільдмозери отримали великі хабарі від австрійської фірми “Альпіна”, яка веде будівництво нового стадіону. Загальна сума контракту 280 мільйонів євро.

“Від цієї суми батько та син Вільдмозери отримали рівно один процент, а саме 2,8 мільйона євро”, - стверджує керівник мюнхенської прокуратури Крістіан Шмфідт-Зоммерфельд. За даними прокуратури, Карл-Гайнц Вільдмозер передав австрійській фірмі внутрішню інформацію під час проведення тендера на будівництво стадіону. Це дозволило “Альпіні” зробити вигідну пропозицію і виграти конкурс. Штефан Уфер, адвокат Вільдмозера спростовує такі закиди. В інтерв”ю телеканалу ZDF він заявив:

“Пан Вільдмозер переконаний, що абсолютно невинний. Про це він вже сказав під час зустрічі із суддею”, - повідомив Уфер. Тим часом поліція обшукала не тільки офіс футбольного клубу 1860 Мюнхен, але також і “Баварії”. Цей футбольний клуб теж бере участь у будівництві нового стадіону. Варто зауважити, що в цій справі “Баварія” розглядає себе, як сторона, що постраждала. Як повідомив менеджер футбольного клубу Улі Гьонес, “Баварія”, в свою чергу, має намір направити до суду позов на Вільдомозера - молодшого та на австрійську фірму “Альпіна”, вимагаючи компенсацію за моральні збитки. Тим часом Карл-Гайнц Вільдмозер подав у відставку з посади президента футболького клубу 1869 Мюнхен.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG