Доступність посилання

ТОП новини

У Брюсселі нині неспокійно.


Славко Волинський У Брюсселі нині неспокійно.

Брюссель, 22 березня 2004 - Нині в Брюсселі неспокійно. Міністрів закордонних справ країн-учасниць ЄС та країн кандидатів, які приїхали до Брюсселя обговорити питання про посилення боротьби з міжнародним тероризмом, зустріли сотні маніфестантів арабського походження. В руках маніфестанти тримали гасла з написами:

“Руки геть від Палестини”, “Хто відповість за смерть Ахмеда Яссина?”

У зв’язку зі вбивством духовного наставника палестинців шейха Яссина міністри закордонних справ Євросоюзу терміново змінили попередньо запланований порядок денний свого засідання.

Міністри закордонних справ 15 діючих країн Євросоюзу та 10 країн-кандидатів зібралися цього понеділка в Брюсселі, щоб вивчити цілий пакет пропозицій щодо посилення боротьби з міжнародним тероризмом, обговорити міжнародну ситуацію в світі, підготувати спільний проект стосовно ефективних заходів у боротьбі з тероризмом і передати його на розгляд глав держав Європейського Союзу. Проте ця тема відійшла на задній план. Засідання керівники дипломатичних відомств ЄС розпочали з обговорення вбивства лідера палестинського релігійно-політичного руху “Хамас” шейха Ахмеда Яссина.

Верховний представник Євргопейського Союзу у справах безпеки Хав’єр Солана з цього приводу зробив заяву:

“Європейський Союз постійно засуджував юридично безпідставні вбивства. А цей особливий випадок викликає досить сильне обурення. Такий тип дій не приносить нічого доброго для діалогу і миру в регіоні. Нинішня акція дуже зашкодить близькосхідному мирному процесу”.

Міністр закордонних справ Великобританії Джек Стро також засудив вбивство духовного лідера палестинців. Назвавши це вбивство безпідставним і неприйнятним, французький міністр Домінік де Вільпен сказав, що ліквідація палестинського шейха “лише підлила олії в огонь” у протистоянні сторін.

При допомозі колег з Єгипту мені поталанило зустрітись із співробітником представництва Палестинської автономії в Брюсселі Мондером Немрі. На запитання, як вбивство шейха Яссина може вплинути не лише на відносини між палестинцями та ізраїльтянами, а взагалі на міжнародне становище, Мондер Немрі відповів:

”Я думаю, що цей вчинок викличе погану реакцію не лише в арабському і взагалі в цілому ісламському світі, але також в європейських країнах та США. Діалог про мирне врегулювання проблеми буде припинений не лише на Близькому сході, але й зупиняться переговори між Євросоюзом і країнами середземномор`я щодо підписання угоди про партнерство”.

О четвертій годинині за західно-європейським часом перед представництвом Палестинської автономії розпочалась акція протесту щодо воєнних дій Ізраїлю в секторі Газа. Акція триватиме аж до завершення саміту глав-держав ЄС, який розпочнеться у Брюсселі цього четверга. Протестуючі тримали плакати з досить погрозливими гаслами:

“Вбивці Ісламу, ласкаво просимо до пекла!”, “Розмова завершена! Війна!”

Поліція не наважилась відібрати такі радикальні заклики у маніфестантів і звернулась до керівника представництва Палестинської автономії в Брюсселі Шаукі Армалі, щоб він особисто посприяв цьому. Однак Шаукі Армалі відповів, що йому не вдасться вгамувати демонстрантів, бо сьогодні вони дуже збуджені й обурені.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG