Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Франції пішов у відставку після поразки правлячих консерваторів на регіональних виборах.


Петро Кагуй Уряд Франції пішов у відставку після поразки правлячих консерваторів на регіональних виборах.

Прага, 30 березня 2004 року - Президент Франції Жак Ширак прийняв цю відставку, але відразу ж призначив на посаду глави уряду дотеперішнього прем''єр-міністра Жана-П’єра Раффарена, якому доручено сформувати новий кабінет. Вже завтра Раффарен повинен оголосити новий склад уряду, перше засідання якого має відбутися у п’ятницю. На ньому головуватиме безпосередньо президент Франції Жак Ширак.

Відставки прем’єра і зміни урядового курсу вимагали ліві політичні сили, які здобули переконливу перемогу у регіональних виборах, другий тур яких відбувся минулої неділі, 28 березня.

Альянс лівих сил (соціалістів, комуністів і «зелених») отримав загалом понад 50 % голосів виборців. А правлячий консервативний блок - лише близько 37 %. В руках лівої коаліції опинилися 20 із 22 регіональних рад.

Ці вибори серйозно змінили політичну ситуацію у Франції: у той час, коли правоцентристські сили мають більшість у парламенті, ліві контролюватимуть місцеві органи влади на рівні регіональних рад. Ще у день виборів лідер соціалістів Франсуа Олланд заявив: «Проблема не в тому, щоб здійснити перестановки в уряді (незважаючи на їхній об''єм), а в тому, що держава потребує кардинальної політичної переорієнтації. Глава держави, і тільки він, несе відповідальність за це».

Політичні оглядачі очікують, що після нинішньої відставки уряду, у виконавчій владі будуть проведені серйозні зміни. Поразка правоцентристських сил стала потужним ударом по дотеперішньому уряду Жана-П’єра Раффарена, якому не вдалося мобілізувати громадську думку у державі на вирішення складних соціальних та економічних проблем. Окрім цього, під час опитування на виборчих дільницях 46% респондентів висловилися проти проведення реформ.

Тепер перед президентом Франції Жаком Шираком і новим урядом постає складна дилема: Франція, яка протягом останніх трьох десятиліть відкладала реформи до кращих часів, потребує перебудови. А більшість французів не бажають кардинальних реформ.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG