Доступність посилання

ТОП новини

Польща призупиняє приватизацію «Гути Ченстохової».


Марія Щур Польща призупиняє приватизацію «Гути Ченстохової».

Прага, 31 березня 2004 – Президент Польщі оголосив, що його країна вирішила призупинити приватизацію металургійного заводу «Гута Ченстохова» для вивчення результатів тендеру. Перебуваючи в Києві у рамках відкриття Року Польщі в Україні, Александр Кваснєвський заявив, що результати торгів можуть бути анульовані. Відмова польського уряду продати цей комбінат донецьким інвесторам стала причиною похолодання у до того теплих стосунках Києва і Варшави.

На прес-конференції у Києві польский Президент Александр Кваснєвський зробив несподівану заяву про те, що приватизацію «Гути Ченстохової» було призупинено: «Ми мусимо кілька днів почекати на результати роботи комісії, яка представить свої висновки у найближчі дні». За словами польського Президента, результати тендеру, згідно з якими підприємство було продане британсько-індійському голдинґу, може бути анульовано або знайдено інший варіант вирішення проблеми. У будь-якому випадку, він запевнив свого українського колегу в тому, що комісія працює в умовах найбільшої прозорості, українська сторона отримає повну інформацію.

Зі свого боку український Президент Леонід Кучма подякував Польщі за таке рішення і додав: «Сьогодні українці не такі бідні, як були вчора. І те, що в українського капіталу з’являється агресія бути присутнім на інших ринках, в тому числі на європейських, я як Президент, буду тільки вітати». Разом із тим, український Президент наголосив, що «цій проблемі приділяли більше уваги, ніж вона варта» і він не хотів би, щоб у майбутньому це було перешкодою у стосунках із Польщею.

У лютому прем’єр - міністр Віктор Янукович запропонував польському прем’єрові Лешеку Міллеру створити міждержавну групу для аналізу приватизації польської компанії, яку в січні було продано британсько-індійському голдингу LNM, незважаючи на те, що Індустріальний союз Донбасу запропонував найбільшу суму – близько 100 мільйонів доларів. Українські інвестори вважають перемогу своїх суперників у тендері незаконною, бо LNM поліпшив свої інвестиційні пропозиції вже після завершення терміну подачі оферт.

Як зауважує з цього приводу британський діловий часопис “Financial Times”, для більшості поляків «Гута Ченстохова» - це смердюча розвалина з часів індустріальної доби, що відходить у небуття. Але для донеччан комбінат означає зручний стартовий майданчик для того, щоб розгорнути наступ продуктів української металургії на суворо контрольовану територію Європейського Союзу. Британські журналісти нагадали, що суперечка навколо приватизації розпалила пристрасті і викликала звинувачення в «українофобії», тож Президентові Польщі Александру Кваснєвському довелося гасити цю пожежу в Києві замість того, щоб ділитися з українцями своїм досвідом щодо вступу країни до Європейського Союзу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG