Доступність посилання

ТОП новини

"Ітера" спростовує причетність до справи Лазаренка


Мар’яна Драч "Ітера" спростовує причетність до справи Лазаренка

Прага, 7 квітня 2004 року - Російська енергетична компанія спростовує причетність до справи колишнього українського прем‘єра Павла Лазаренка, якого судять в Америці за відмивання брудних грошей.

У середу компанія "Ітера" заявила про те, що не давала хабарів Лазаренкові і постачала газ в Україну лише на законних підставах. Як повідомляв кореспондент радіо “Свобода” із Сан-Франциско, про 25- мільйонний хабар Лазаренкові стало відомо під час засідання 1-го квітня. Один із членів ради директорів "Ітери" Теодорос Кавалєрос розповів про те, що переказав гроші на швейцарський рахунок компанії “Bainfield”. А вже швейцарський банкір повідомив, що власниками фірми були Павло Лазаренко і Петро Кириченко.

У представництві "Ітери" визнали співпрацю з компанією “Bainfield”, але наголошують, що мали такі контакти з десятками українських та іноземних фірм, не знаючи, хто їхні реальні власники. В середині 90-их років "Ітера" постачала в Україну туркменський газ і згідно з умовами контракту розрахунки здійснювалися здебільшого бартером. Більшість угод тоді координувала компанія "Ітера-Україна," тепер інша юридична структура. Тим часом адвокати Лазаренка в Сан-Франциско відразу заявляли, що колишній український прем''''єр був співвласником фірми "Ітера-Україна”, а гроші, які йому переказували в Швейцарію, були не хабарем, а дивідендами.

Вся ця заплутана історія має широкий резонанс у російській пресі. Довести, що Лазаренко справді був співвласником, практично неможливо, заявило джерело близьке до "Ітери" російській газеті "Ведомості." Справа в тому, що група "Ітера" так і не розкрила структуру своїх акціонерів, що вже змінилася: "Ітера-Україна" вийшла з її складу у 2001-му році.

Як зауважує в середу "Независимая газета," викриття у справі Лазаренка можуть вилитися у цькування цілої когорти відомих московських політиків. І нових сенсацій варто очікувати, коли каліфорнійський суд дійде до контактів України з російським "Газпромом," прогнозує видання.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG