Доступність посилання

ТОП новини

Міністерство юстиції США і мусульманська школярка.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 2 квітня 2004 - Вам, звичайно, відомо, що французький уряд впровадив новий закон, який забороняє ности релігійне вбрання та релігійні символи у публічних, тобто державних школах. Мільйони мусульман не лише у Франції, а й далеко за її межами протестують, вбачаючи у новому законі антиісламську скерованість, бо йдеться тут насамперед про мусульманську хустину, гіджаб, що її носять жінки згідно з приписами ісламу. Уряд Німеччини прагне заборонити мусульманкам- вчителькам носити гіджаб і бодай таким чином загальмувати наступ ісламу. Та що там Європа, у мусульманській, але секулярній Туреччині роками дискутують про ісламізм у зовнішніх його проявах. Існує ця проблема і у Сполучених Штатах, хоча не в такому широкому обсязі і не так гостро, як у Франції. Та й підхід уряду дещо інакший.

Міністерство юстиції звернулося до суду з формальною скаргою на адміністрацію середньої школи імені Бенджаміна Франкліна в місті Мускогі, штат Оклахома. Директор тієї школи минулого навчального року двічі звільняв від занять ученицю шостого класу Нешалу Герн за те, що вона відмовлялася сідати за парту без своєї білої ісламської хустини. Школа було погодилася, щоб одинадцятирічна дівчинка носила гіджаб, але міські власті Мускогі наполягають на дотримуванні постанови про шкільний одяг. Той припис не дозволяє школярам носити на голові нічого, окрім власного волосся. Батьки Нешали стверджують, що їхню дитину дискримінують, бо вона сповідує іслам.

У той час, як у Європі сперечаються, чи є місце в школах для релігійного одягу й символіки, у Сполучених Штатах міністерство юстиції вважає заборону певного роду одягу у школі дискримінацією за релігійною ознакою і порушенням конституційної гарантії однакового захисту для всіх. Александер Акоста, заступник міністра юстиції, стверджує у щойно опублікованій заяві таке: “Ми безумовно поважаємо право адміністрації місцевих шкіл впроваджувати власні правила стосовно одягу, як також іншим чином регулювати життя своїх школярів, але ці правила не повинні впроваджуватися коштом конституційних свобод... Релігійній дискримінації нема місця в американських школах”, - говориться у заяві міністерства юстиції. Одначе, адвокат, найнятий шкільним округом міста Мускогі, сказав, що його здивували дії міністерства юстиції. За його словами, “не існує федерального права носити релігійний одяг (у школі). Що ж до нашого округу, то ми цілковито дотримуємо федеральних напрямних міністерства освіти”.

Контроверсія триває і, очевидно, останнє слово залишиться за судом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG