Доступність посилання

ТОП новини

Україна-Росія: кримська зустріч.


Володимир Притула

Симферополь, 22 квітня 2004 - Сьогодні в кримському курортному містечку Алушті розпочалася дводенна зустріч-діалог “Україна і Росія: стратегічне партнерство”, яку відкрили голова Верховної Ради України Володимир Литвин і голова Державної Думи Росії Борис Гризлов. У цьому заході завтра мають взяти участь і президенти двох держав.

Президент України прибув до Симферополя сьогодні зранку, тут він побував на будівництві української школи-гімназії, яке ведеться під його патронатом, і яку кримські урядовці планують назвати іменем Леоніда Кучми, а в Бахчисараї ознайомився з перебігом реконструкції Ханського палацу, відвідав ханське кладовище і Соколину вежу. У Симферополі президент відмовився спілкуватися із журналістами, повідомивши лише, що з Володимиром Путіним говоритиме “про життя”. А в Бахчисараї український Президент зробив кілька важливих заяв. Одна з них, про те, що Україна не має наміру ні відкликати своїх миротворців з Іраку, ні збільшувати там свій контингент, була очікувана. Інша ж викликала подив. Леонід Кучма назвав неконституційним рішення Національної ради України з телебачення і радіомовлення з рекомендаціями про обов''язкове мовлення на загальнонаціональних телерадіоканалах українською мовою.

Леонід Кучм: “Насамперед треба уважно прочитати це рішення, бо воно не має юридичної сили. Я так вважаю, тільки пропонується зробити. А по-друге, моя думка, що це рішення не відповідає Конституції, і воно повинно бути проведене згідно з діючою Конституцією, і я переконаний, що так воно і буде.”

Протягом останніх днів російські посадовці і політики різко критикували це рішення Нацради, зі спеціальною різкою реакцією виступила Державна Дума Росії, яка заявила, що таким чином Україна обмежує права російськомовного населення. Але ще у вівторок Міністерство закордонних справ України засудило такі заяви росіян.

Речник МЗС Маркіян Лубківський: “Ми не поділяємо такої стурбованості російської сторони. А дискусія, яка могла б з цього приводу розгорнутися у мовних питаннях, була б не на користь наших сусідів. Йдеться про те, що Україна втілює свою національну політику у мовному питанні. Зауважень з боку міжнародного співтовариства, з боку провідних інституцій, які відстежують ці питання до нас немає, і саме це є для нас критерієм розбудови нашої політики у мовному питанні".

Цілком вірогідно, що цю тему президенти двох держав обговорять сьогодні за вечерею на держдачі “Зоря” у Форосі. І російський президент оцінить таку зміну української позиції.

Завтра триватиме згадана зустріч-діалог “Україна-Росія: стратегічне партнерство”. Вона проходить в алуштинському пансіонаті “Море”, власником якого є один з російських банків. На ній головують Володимир Литвин і Борис Гризлов, а участь беруть українські і російські депутати, представники громадськості і бізнесу двох держав, які обговорюють двосторонні українсько-російські відносини в рамках ЄЕП у контексті майбутнього вступу обох держав до Світової організації торгівлі. Сьогодні Володимир Литвин сказав в Алушті, що формування ЄЕП не має перешкодити Україні в її стратегічному курсі на європейську інтеграцію і вступ до СОТ. Пана Гризлова більше турбувала російська мова в Україні. Як очікується, завтра до них приєднаються Леонід Кучма і Володимир Путін, які виступатимуть із спеціальними промовами. Також у п’ятницю в Лівадійському палаці український і російський президенти обміняються ратифікаційними грамотами міждержавних угод, ратифікованих днями парламентами України і Росії. Висока вірогідність присутності на цій події Віктора Януковича, тож місцеві журналісти вже жартують, що зустріч президентів стане лише тлом для початку передвиборчої кампанії українського прем’єра.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG