Доступність посилання

ТОП новини

Стівен Пайфер говорив з керівництвом України про ситуацію з радіо "Свобода".


Сергій Кисельов

Київ, 27 квітня 2004 - Помічник заступника Державного секретаря США у справах Європи та Євразії Стівен Пайфер, який перебуває у Києві з кількаденним візитом, висловив сподівання, що ситуація з виборами мера в Мукачевому у квітні не повториться під час президентських виборів у жовтні.

Стівен Пайфер, який, до речі, кілька років тому працював в Україні послом США, зустрівся в Києві з прем’єр-міністром Віктором Януковичем, з головою Верховної Ради Володимиром Литвином, з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком та з міністром оборони Євгеном Марчуком. Подейкують, що мала відбутися й зустріч з президентом України. Але не відбулася. Можливо, перешкодою стали переговори з Кучмою грузинського президента Михайла Саакашвілі, що відбулися сьогодні.

Стівен Пайфер повідомив на прес-конференції, що в численних розмовах з українськими високопосадовцями йшлося серед іншого і про необхідність проведення чесних та відкритих президентських виборів, а також про надання кандидатам рівних можливостей під час передвиборчої кампанії. Американський дипломат схвально відгукнувся з приводу того, що президент Кучма наказав провести повне розслідування ситуації з виборами мера в Мукачевому й з повагою говорив про участь українських миротворців у діях стабілізаційних сил в Іраку.

Що стосується перспектив отримання підрядів на відбудову Іраку українськими компаніями, Стівен Пайфер сказав, що США зможуть надати Україні технічну допомогу при підготовці заявок. Але гарантувати їй перемогу в тендері не може ніхто.

Торкнувся він і проблеми зі свободою слова в Україні. Так, на моє запитання, чи говорив він під час зустрічей з керівництвом України про ситуацію з Радіо "Свобода", яку було позбавлено ефіру на хвилях FM, Стівен Пайфер відповів:

"Звичайно, ми ставили це запитання у руслі наших розмов, саме тоді, коли ми говорили про те, що нас турбує з розвитком української демократії. Справа в тому, що ми вважаємо: в демократичній державі, зокрема в державі, яка готується до виборів, необхідно мати незалежні засоби масової інформації, які могли б відбивати весь спектр політичних поглядів. І ми переконані, що радіо "Свобода" відігравало досить важливу роль у цьому. Отже, звичайно, ми ставили питання щодо радіо "Свобода". На жаль, я не можу зараз сказати, буцімто ми почули щось таке, що дає нам змогу сподіватися,що ситуація буде негайно виправлена. Але ми й далі порушуватимемо це питання".

Журналісти розповіли панові Пайферу, що сьогодні речник міністерства закордонних справ Маркіян Лубківський заявив, що можливо незабаром колишній президент США Буш-старший приїде в Україну.

"Це питання проробляється. Поки узгоджуються всі деталі. Якщо цей візит відбудеться, то цей візит матиме статус приватного".

Газета "Дзеркало Тижня" написала, що це запрошення пан Буш дістав від... народного депутата, зятя президента України і бізнесмена Віктора Пінчука. У відповідь американський дипломат не підтвердив, але й не спростував цю інформацію. Лише зауважив з приводу Буша-старшого:

"Я не можу нічого вам сказати. Він зараз приватна особа. Отже, ми не можемо коментувати жодних його дій чи намірів".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG