Доступність посилання

ТОП новини

Сербська Служба безпеки демонтувала апарати для пiдслухування з квартири Вука Драшковича, котрого нещодавно призначили мiнiстром закордонних справ.


Михайло Рамач

Белград, 27 квiтня 2004 – Вук Драшкович на початку дев’яностих рокiв був лiдером демократичної опозицiї. Вiн безлiч разiв очолював масовi демонстрацiї проти режиму Слободана Милошевича. На нього двiчi скоїли замах. Та наприкiнцi дев’яностих рокiв вiн посварився з iншими лiдерами опозицiї й упродовж кiлькох мiсяцiв був заступником прем’єр-мiнiстра. Його пiдслуховували навiть в час, коли вiн обіймав згадану посаду.

Апарати для пiдслухування вилучили перед журналiстськими телекамерами, за наявнiстю Раде Булатовича, керiвника Агенцiї з питань безпеки та iнформацiї, як нинi називають перебудовану полiтичну полiцiю. Булатович патетично заявив, що в Сербiї бiльше не пiдслуховують полiтичних опонентiв. Преса пише, що пiдслуховувальнi апарати в будинку поставили ще 1981 року, коли в ньому перебували закордоннi дипломати. Драшкович купив та вiдремонтував будинок десять рокiв тому. Експерти спецполiцiї тодi ж модернiзували свої обладнання.

Драшкович упевнений, що не вилучено усi апарати. Це буде зроблено, на його думку, тодi, коли розпустять Службу безпеки. За його словами, неможливо перебудувати iнституцiю, котра свого часу була “партiйною та приватною терористичною органiзацiєю Слободана Милошевича”. Драшкович стверджує, що полiтична полiцiя й нинi перебуває поза законом , що регулярна полiцiя досi не має права дослiджувати злочини, до яких у минулому були причетнi “ескадрони смертi”.

У четвер мають вилучити пiдслухувальнi апарати й з примiщень партiї пана Драшковича. Окремi оглядачi ставлять таке запитання: чи треба стати мiнiстром закордонних справ, щоб людину перестали пiдслуховувати? А скептики, яким є i Драшкович, кажуть, що немає гарантiй, що в його домi бiльше немає “чужих вух”, як називають мiкрофончики полiтичної полiцiї.
XS
SM
MD
LG