Доступність посилання

ТОП новини

У нову спільноту – з новою національною стратегією.


Василь Плоскіна

Угорщина, 28 квітня 2004 – Зі вступом Угорщини до ЄС з’явиться потреба у вироблені нової стратегії національної безпеки. Про це оголосив у Будапешті речник міністерства закордонних справ Ґабор Броді. Нова урядова концепція повинна бути готова до кінця вересня поточного року.

Цієї суботи жителі Угорщини, як і решти 9-ти держав із Центральної та Південної Європи, прокинуться вже громадянами об’єднаної Європи. Звичайно, крім патетичних слів, угорці усвідомлюють, що їхня країна повинна зробити ще низку невідкладних справ, аби стати повноправним членом Євросоюзу не лише символічно, а на ділі. Бо зараз дехто з пересічних людей гадає, що варто почепити на державні установи Угорщини прапор ЄС, а на свого власного автомобіля відповідний знак, і справу буде вирішено. Але, насправді, все виглядає дещо інакше. Скажімо, представник міністерства закордонних справ Угорщини Ґабор Броді вже оголосив, що угорський уряд до кінця літа має представити на затвердження парламенту нову стратегічну концепцію національної безпеки. Це передусім викликано небезпекою росту терористичної загрози у світі, сказав він. Уряд Угорщини розраховує ще до вересня перебудувати діяльність міністерств і відомств у сфері оборони, правопорядку, міграції, охорони довкілля, захисту державної таємниці, боротьбі з тероризмом тощо.

Це стане основним завданням кабінету міністрів на наступні кілька місяців. А в ці дні в угорській столиці та деяких великих містах повним ходом відбувається підготовка до святкувань з нагоди вступу Угорщини до Євросоюзу. Скажімо, в Будапешті готують цілу низку масових заходів у п’ятницю та суботу. Народні гуляння мають відбутися на майдані Героїв у ніч із 30 квітня на 1 травня. Комунальні служби міста вже прикрашають проспект Андраші. Тут можна побачити за роботою радіотехніків, художників, піротехніків. До Угорщини запрошено чимало музичних та мистецьких колективів із-за кордону. Відзначення вступу Угорщини до ЄС заплановано також і в державних установах за участю найвищих посадових осіб Угорської Республіки. До речі, з 1 травня в Угорщині можна буде безкоштовно відвідувати державні музеї. Така пільга, однак, не поширюється на сезонні і комерційні виставки.
XS
SM
MD
LG