Доступність посилання

ТОП новини

“Два дні й дві ночі нової музики”: міжнародний фестиваль сучасного мистецтва в Одесі.


Леся Олійник

Одеса, 28 квітня 2004 року - Твори близько ста композиторів звучали на Міжнародному фестивалі “Два дні й дві ночі нової музики”, який щорічно відбувається в Одесі наприкінці квітня. Цей фестиваль, який, за рейтингом Міжнародного товариства сучасної музики, входить до найважливіших європейських музичних подій року, знайомить українських слухачів із провідними напрямками сучасного мистецва.

Сучасну музику слід не тільки слухати, а й бачити. Інакше вам буде важко “на слух” розрізнити, наприклад, жіноче сопрано від звучання звичайнісінької пили, на якій співачка акомпанує собі з допомогою спеціального смичка. Подібних експериментів на фестивалі в Одесі було чимало. Наприклад, відео-танцювальний перформенс “Коліно”, який авторка присвятила всім хірургам світу або “Музика для фортепіано в рукавичках”, що її грає піаніст в кількох парах рукавичок.

Власне, сама форма Одеського фестивалю є теж експериментальною. Упродовж двох днів і двох ночей, з перервою на 12 годин, відбувається унікальний музичний і театрально-видовищний нон-стоп. Естафету цього авангардного марафону передають один одному митці різних країн. Усі, хто був присутній на фестивалі, помітили цікаву деталь: інтерес викликає той твір, де експеримент не є формальним, а спрямований на художню виразність.

Особливий успіх мав вокальний квартет зі Швеції, який розвиває шведську вокальну та хорову традицію. Співаки ще раз підтвердили: народне мистецтво витримує будь-які творчі новації. Надзвичайний та повноважний посол Швеції в Україні Оке Петерсон та його дружина прибули в Одесу, щоб представити свою країну на найвищому рівні. В інтерв”ю радіо “Свобода” посол Швеції сказав українською мовою: “Усім організаторам велика вдячність. Я вражений атмосферою цього фестивалю. Звичайно, ми раді, що можемо підтримати своїми контрибуціями до цього фестивалю. Просто супер, класно!”

До речі, на фестивалі були присутні дипломати також інших країн. З української офіційної сторони фестиваль залишився поза увагою навіть представників Міністерства культури та мистецтв.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG