Доступність посилання

ТОП новини

Ахмет Закаєв: "Нині відбувається радикалізація не лише чеченського, а й російського суспільства".


Славко Волинський

Брюссель, 10 травня 2004. - Вибух 9 травня в Грозному, внаслідок якого загинув президент Чеченської Республіки Ахмад Кадиров, викликав негативну реакцію в Європейському Союзі. З цього приводу Єврокомісія оприлюднила офіційну заяву, в якій мовиться: "Європейська комісія суворо засуджує терористичну атаку, яка мала місце 9 травня в Грозному і внаслідок якої загинув чеченський президент Ахмад Кадиров. Ми висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким загиблих".(кінець цитати) Далі в документі мовиться, що Єврокоміся і надалі продовжуватиме підтримувати пошуки врегулювання чеченської проблеми політичними методами.

Про те, як ведуться пошуки таких методів, мені розповів представник лідера чеченців Аслана Масхадова Ахмет Закаєв, котрий зараз перебуває в Брюсселі.

Колишній член кабінету міністрів Чечні Ахмет Закаєв цими днями постійно між Брюсселем, Парижем і Страсбургом. Тут він зустрічається з європейськими політиками, дипломатами, керівниками правозахисних організацій. Пан Закаєв, як він пояснив в інтерв”ю для радіо “Свобода”, закликає європейських політиків не бути байдужим до чеченської проблеми. А те, що проблема загострюється, свідчать події останніх днів.

Ахмет Закаєв:” Становище в Чечні, і все що відбувається у світі, тісно взаємопов”язано. Стабільна Чечня – це стабільний Кавказ, стабільний Кавказ – це стабільна Росія, стабільна Росія – це стабільна Європа і, нарешті, стабільна Європа – це стабільність в цілому світі. Тому не можна сьогодні намагатись вилучити одну ланку і вирішити проблему , яка торкається всіх. Куди ми сьогодні йдемо, і хто нас веде і до чого нас підштовхує - ви бачите. Тому, якщо ті політики, від дій яких залежить наше майбутнє і майбутнє наших дітей, сьогодні не зупиняться , то це призведе до катастрофи. Ідеологія хрестових походів, яка поставлена в ранг міждержавної політики, як, зрештою, й ідеологія всесвітнього джигаду , однаково небезпечні для людства. І коли люди, які доведені до відчаю, йдуть на крайні вчинки -- влаштовують вибухи, гинуть самі й забирають життя інших ні вчому невинних людей – це проблема серйозна і її слід негайно розв”язувати”.

Далі Ахмет Закаєв заявив, що нині відбувається радикалізація не лише чеченського суспільства, а й радикалізація суспільства російського. Проте на відміну від Чечні, Росія — це наддержава, це – ядерна держава. Зараз Росія, на думку чеченського політика, рухається семимильними кроками до неофашизму і згодом чеченська проблема стане не лише проблемою для Росії, а сама Росія стане величезною проблемою для усього світу. Бо підтримка правлячого режиму і правлячої партії Росії деякими світовими лідерами, наголосив Ахмет Закаєв, – це смерть і кінець російської демократії. А щоб цього уникнути, весь демократичний Захід повинен більше прикладати зусиль для розв”язання чеченської проблеми.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG