Доступність посилання

ТОП новини

<font color="red">Суд над Лазаренком не заслухає записи Мельниченка.</font>


Джастін Кейн

Сан-Франциско, 20 травня 2004 року.

Суддя на процесі в справі колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка відхилив подання Лазаренкових адвокатів прийняти записи колишнього охоронця Президента України майора Миколи Мельниченка як свідчення захисту. За словами судді, існує проблема з документальним підтвердженням того, хто власне говорить на записах, і доведенням їхньої автентичності.

Сам Мельниченко був розчарований, але не здивований ухвалою судді. «Цього варто було очікувати, – сказав він, коли його підштовхнули до імпровізованої прес-конференції. – Я готовий подати записи, пов’язані зі справою Лазаренка», – додав Мельниченко в коридорі попід залою суду, де він чекав у середу на рішення судді. Якби його записи було прийняті, він мав би сам свідчити на процесі в четвер чи п’ятницю.

А в залі адвокат Лазаренка Данієл Горовиц у своєму бурхливому короткому виступі порівняв Президента України Леоніда Кучму з «кровожерним Каліґулою» й заявив: Мельниченкові записи розмов Кучми 2000 року дадуть змогу встановити, що Президент використовував Генеральну прокуратуру України для контролю над перебігом справи проти Лазаренка у США.

В одній із таких розмов Кучму запитують, чи американці пошлють Лазаренка до в’язниці. Відповідь Президента не цитуватиму дослівно, а перекажу – через ужиті в ній непристойні слова: «Пошлють, пошлють. Я … притисну на американську владу».

Мельниченко, що був біля зали суду разом із колишнім народним депутатом України Олександром Єльяшкевичем, заявив, що, «можливо, в п’ятницю» він познайомить журналістів із матеріялами, пов’язаними зі справою Лазаренка.

А Єльяшкевич пояснив, що Лазаренко йому зовсім не до вподоби, але він усе-таки вважає, що суспільство мусить знати, яким чином Кучма досягає своїх політичних цілей. Без цих записів, на його думку, «справедливий вирок неможливий». «Я дуже добре розумію, як важко американській юстиції усвідомити становище в Україні», – сказав Єльяшкевич.

У залі ж суду суддя Мартин Дженкинз неприхильно поставився до намагань захисту втягнути в справу Мельниченка. Суддя пояснив своє рішення тим, що записи недостатньо пов’язані зі звинуваченнями проти Лазаренка. Як сказав суддя, адвокат Горовиц у своїй арґументації «нагромаджує одне спекулятивне припущення на інше спекулятивне припущення».

Суддя відхилив і ще одне подання Лазаренкового захисту. В ньому Горовиц стверджував, що за слідством у справі колишнього прем’єра «спостерігав Президент України Кучма завдяки витокові інформації через одного високого американського урядовця». Адвокат також стверджував, що Україна 2000 року сфальсифікувала докази, аби збільшити ймовірність засудження Лазаренка.

Захист відмовився назвати ім’я згаданого американського урядовця. Мельниченко, коли на нього притиснули журналісти, сказав, що має імена представників американської влади, які працюють на українську мафію. Він додав, що розповів би про ці зв’язки, якби отримав слово в п’ятницю.

Із провалом спроби подати Мельниченкові свідчення захист оголосив, що готовий закінчити виклад своїх арґументів. Тепер адвокати готуватимуться до заключної частини справи, яка може початися вже найближчими днями.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG