Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2018, Київ 18:12

Сполучені Штати та Європейський Союз вимагають від влади Білорусі припинити нападки на засоби масової інформації, опозицію та загалом на цивільне суспільство.


Юрій Свірко

Мінськ, 26 травня 2004 - Посольство Франції в Білорусі оприлюднило заяву Європейського Союзу, в якій висловлено протест проти показаної на Білоруському державному телебаченні передачі, в якій було поставлено під сумнів "розсудливість, компетенцію, кредит довіри і честь" деяких представників політичної опозиції.

Сполучені Штати також приєдналися до Євросоюзу, засудивши цей фільм-передачу під назвою “Шлях у нікуди”.

Вашингтон висловив рішучий протест проти проведеного в цій передачі порівняння американських програм навчання з підготовкою пособників нацистів, які нацистська Німеччина проводила в Білорусі. Ця частина передачі супроводжувалася відеокадрами із катуваннями та убивствами нацистами мирних мешканців. США рішуче засудили такий наклеп.

“Ми вбачаємо іронію в тім, що влада Білорусі, роблячи нападки на незалежні засоби масової інформації і кидаючи до в''язниці незалежних журналістів за нібито наклепи, використовувала офіційний телеканал для пред''явлення необґрунтованих обвинувачень опозиції”, – мовиться у заяві уряду США.

У ній також пояснено, що американські урядові програми допомоги в Білорусі, як і подібні в усьому іншому світі, покликані зміцнювати демократичні інститути, і ця мета цілком відповідає принципам ОБСЄ.

“Спроби білоруського уряду зіпсувати і придушити подібні програми, красномовно свідчать про відсутність у нього самого прихильності демократичним інститутам і поваги до поглядів громадян його власної країни”, – наголошено у заяві Сполучених Штатів.

Вашингтон заявив, що стурбований повідомленнями про те, що 11-го травня КДБ Білорусі зробив наліт на офіс гродненської газети "День" і конфіскував чотири її комп''ютери.

“Це останній епізод у цілій серії акцій, які чітко свідчать про те, що влада Бєларусі обрала своєю мішенню редактора "Дня" Миколу Маркевича, домагаючись закрити цей новий незалежний щотижневик”, – мовиться у заяві США, які приєдналися до вимоги Євросоюзу про те, щоб представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації уважно стежив за ситуацією в Білорусі.
XS
SM
MD
LG