Доступність посилання

ТОП новини

<font color="red">Володимир Цвіль із Німеччини закликає силовиків розповісти про власну роль у касетному скандалі і не боятися Медведчука.</font>


Мар’яна Драч

Аудіозапис:

Прага, 27 травня 2004 року.

Мар’яна Драч

Після кількох років мовчання заговорив ще один учасник касетного скандалу - Володимир Цвіль. Він закликає українських силовиків розповісти про їхню роль у касетному скандалі. Володимир Цвіль на президентських виборах 99-го року був довіреною особою лідера Соціалістичної партії України Олександра Мороза. Займається бізнесом, зараз переважно живе у Мюнхені. Спершу послухаємо його заяву.

Володимир Цвіль

"Я не випадково говорю про себе, як про одного з співучасників скандалу, так як таких було кілька. Насамперед це ряд і на сьогодні діючих, відомих своєю активністю політиків в Україні. Але сьогодні мова не про них. Іншими співучасниками є: Є.К.Марчук, сьогодні діючий Міністр оборони України, така собі сильна особистість “с нордічєскім характером”; В.І.Радченко, колишній шеф СБУ, сьогодні секретар РНБО, котрий приєднався до касет пізніше, такий собі з вигляду кіт, що гуляє сам по собі, але завжди в супроводі зі своїм незмінним заступником П.Шибковським; І.П.Смєшко, сьогоднішній шеф СБУ, керівник прозахідної орієнтації, який надійно захищав зі своїми “орлами” законність виборів у Мукачевому. І накінець головним учасником скандалу є сам його герой Леонід Кучма, нині діючий, а, можливо, і бездіючий Президент України зі своїм “сірим кардиналом” Медведчуком.

Майже з кожним із перерахованих мною осіб я зустрічався, з деякими із них неодноразово і можу судити про них “не по книжках”. Тому звертаюся до Вас, поважні державні мужі: утаємничувати від свого народу інформацію, що становить національні інтереси і підриває авторитет нації і держави, є гріхом по церковних законах і порушує Основний Закон України.

Багато записів, зроблених у кабінеті Президента України в період 1999-2000 років, ще не опубліковані і не відомо ким будуть опубліковані, що несе загрозу національній безпеці держави.

Тому прошу вас: розкажіть самі своєму народу про свої діяння, про вашу роль в організації чи запобіганні цього скандалу, чи у використані його в особистих, далеко не благородних цілях. Розкажіть самі, поки про це не розказав я.

Шановні радіослухачі, не шукайте в цій справі чужих слідів: ні американського, ні російського, ні європейського – все це доморощені, а тому приречені на провал заготовки".


Мар’яна Драч

Що ж саме змусило Володимира Цвіля вийти з тіні? Раніше він висловлювався з цього приводу дуже туманно: “якщо ми не зробимо цього сьогодні, то завтра буде пізно”. Чого ж саме домагається Володимир Цвіль? Ось його відповідь радіо “Свобода”.

Володимир Цвіль

"Кожен повинен у своєму житті зробити якийсь поступок, а не прожити просто так. І в даному випадку Ви повірте мені, що не буде перетворено це все в якийсь шабаш чи в якийсь сміх. Я не буду спростовувати такі заяви, які не мають відношення до цього. Це мене абсолютно не цікавить. Моя справа – це довести до народу України, не переслідуючи тут власної кар’єри. Немає там нічого спільного з виборами парламентськими чи президентськими, чи 2002 року, де там “Дзеркало тижня” досліджувало, що я хотів бути в списку. Я ніколи б на цю тему не говорив , що я хочу бути в списку, тому що в мене є своя справа постійна : бізнес в Німеччині, бізнес в Україні. Я є громадянином України. Постійно проживаю в Україні, їду у відпустку в Україну через місяць. У мене немає ніяких проблем з Україною".

Мар’яна Драч

А з Морозом Ви контактуєте?

Володимир Цвіль

Абсолютно так. Я був у нього на дні народження на 60 років.

Мар’яна Драч

У своїй заяві Ви згадуєте вибори у Мукачевому. Який є зв`язок між цими виборами, касетним скандалом і українськими силовиками?

Володимир Цвіль

Я мав на увазі, що Мукачеве – це повторювання тих процесів, які мали місце в ’98-му році на парламентських виборах, в ’99-му – на президентських виборах, з касетним скандалом .

Мар’яна Драч

Так, але зараз, наприклад, той же Марчук не є настільки впливовим, як він був напередодні президентських виборів ’99-го року.

Володимир Цвіль

Я розумію. В цьому, можливо, і наша заслуга, що Марчук не є важливим впливовим політиком, тому що сьогодні ми зберегли ту інформацію і ту правду про Марчука, яку він думав, що ніхто не знає. А ми знаємо про це, і тому він знає про те, що ми знаємо. І тому він сьогодні не може нічого відповісти, тому що він знає, що ми про це з ним говорили не один раз. Я не кажу “я”, а “ми”, і я в тому числі.

А що стосується Мукачевого, так Ігор Петрович Смєшко дуже добре володіє інформацією про Мукачеве, і він як сьогодні голова СБУ, повинен був покласти на стіл Президенту і ВР прозорий, доступний до громадськості, до суспільства українського звіт. Але він цього не зробив. Значить, він повинен подати у відставку, якщо він боїться це зробити, якщо він боїться Медведчука. І тому сьогодні повторюється той рецидив, який мав місце в ’98-му році, ’99-му, в 2002, і знову воно повторюється. І тому сьогодні треба з цим боротися.


Мар’яна Драч

Чи Ви рекомендуєте, щоб всі “силовики” пішли у відставку – і Марчук, і Смешко, і Радченко?

Володимир Цвіль

Я, безперечно, так рекомендую. Так як вони сьогодні себе ведуть, то вони повинні подати у відставку. А потім піти знову на вибори уже нові і сказати:“Ми передумали, ми стали іншими і ми хочемо працювати на Україну”. Тому що якби сьогодні була нормальною Україна, повірте мені, як це було при Радянському Союзі, то Медведчук займався б далі своїми справами, якими він займався при Радянському Союзі. А Володимир Іванович Радченко, як професіонал, як людина, яка діяла в рамках законів в Радянській Україні, далі б працював на державу, на народ України, а не служив сьогодні режиму.

Мар’яна Драч

Володимир Цвіль також стверджує, що вивіз записи розмов у кабінеті Леоніда Кучми за кордон. Це заперечує колишній охоронець Президента України Микола Мельниченко. В інтерв’ю Інтернет-виданню “Українська правда” Мельниченко заявив, що Цвіль "не володіє достовірною інформацією." Як сказав Мельниченко, ні Марчук, ні Радченко, ні Смєшко не мають жодного стосунку до записів, які він робив у кабінеті українського лідера. У п`ятницю Микола Мельниченко братиме участь у програмі “Вечірня Свобода”, яка виходить в ефір о 20-ій годині за київським часом.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG