Доступність посилання

ТОП новини

Європейська Комісія поки що не може висловити своєї реакції стосовно призначення американцями на посаду президента Іраку Ґазі аль - Авера.


Славко Волинський

Брюссель, 1 червня 2004 - Речник Єврокомісії Таня Ґоварт заявила: “Це поки що кандидатура, яку визнали США, але не народ Іраку”.

Офіційної інавгурації Ґазі аль-Авера на посаду ще не було, тому ЄС не поспішає з оцінками.

На думку деяких тутешніх оглядачів Європейський Союз досить прохолодно ставиться до призначення, а не обрання глави держави. Раніше речник ЄС Емма Удвін заявляла, що Євросоюз бажав би ,щоб свого лідера обирали самі жителі Іраку, інакше тяжко повірити, казала Емма Удвін, у те, що призначення на пост президента Іраку американського ставленика допоможе розв’язати іракську кризу.

Деякі тутешні оглядачі, після того, як перший кандидат Аднан Пачачі відмовився від запропонованої йому посади, називають саму процедуру призначення на пост президента Іраку Ґазу аль-Явера дещо карикатурною. До мотивів відмови Аднана Пачачі очолити уряд Іраку у зв’язку з тим, що в нього бракує підтримки серед членів урядової ради, декотрі дипломати в Брюсселі з ісламських країн сприймають скептично. Вони вважають що це привід, а причина, припускають дипломати, – розуміння колишнім міністром закордонних справ Іраку Аднаном Пачачі, що за нинішніх умов йому не вдасться сформувати такий уряд, який би був популярним серед населення Іраку.

Представник Ради міністрів ЄС Джеф Міід так оцінив ставлення Євросоюзу до Призначення на посаду президента Іраку Ґазі аль-Авера:

“Проблема Європейського Союзу з цього питання полягає в тому, що чимало членів ЄС не підтримують війну, вони не бажають сприймати будь-якого кандидата, котрий би став лідером народу Іраку і не був би підтриманий усіма країнами Організації Об’єднаних Націй. Будь-яка кандидатура, яка представлена Сполученими Штатами Америки, сприймається з підозрою, бо багато європейських країн проти війни в Іраку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG