Доступність посилання

ТОП новини

Франція про роль Угорщини в оборонній політиці Євросоюзу.


Василь Плоскіна

Угорщина, 3 червня 2004 – Цими днями в Будапешті побував міністр оборони Франції Мішель Елліот-Марі. На переговорах з угорськими офіційними особами йшлося про ситуацію в Іраку та участь Угорщини у військових структурах Євросоюзу.

Франція та Угорська Республіка в однаковій мірі зацікавлені в тому, щоб Рада безпеки ООН ще в червні ухвалила рішення щодо Іраку. Про це повідомив журналістам міністр оборони Угорщини Ференц Югас після зустрічі зі своїм французьким колегою. Угорський міністр при цьому наголосив, що є потреба у такій постанові Ради безпеки, яка б давала можливість передачі влади в Іраку широкому колу представників місцевих громад.

Зі свого боку Мішель Елліот-Марі, військовий міністр Франції, торкаючись перспектив європейської інтеграції, сказав, що зміцнення Європейського Союзу повинне відбуватися не лише в економіці. За його словами, європейці мають також дбати і про оборонну сферу Євроунії, щоб захистити цю організацію і одночасно мати ефективні військові важелі впливу на кризові ситуації за межами ЄС. На думку французького міністра, географічне положення Угорщини робить дуже важливою роль офіційного Будапешта в оборонній політиці Євросоюзу і зміцненні європейської безпеки. За визначенням Мішеля Елліота-Марі, наразі в Боснії стабілізувалася ситуація і не потребує військового втручання. Але набагато тривожнішим є стан у краї Косово, про що засвідчили події у березні поточного року.

Щодо ролі міжнародних миротворців на Балканах Югас Ференц, угорський міністр оборони, заявив, що, на його думку, слід виробити дієві політичні механізми врегулювання кризових ситуацій. Насамперед вони мають забезпечити мирні умови життя місцевого населення, сказав угорський міністр. Він вважає, що треба чимскоріше працювати й над тим, щоб гідно завершити місію миротворчих сил на Балканах. Добрим прикладом цьому, продовжив Югас Ференц, може послужити те, як Євросоюз перебирає від НАТО деякі важливі завдання у сфері військової політики. Він, однак, не уточнив, у чому вони полягають.
XS
SM
MD
LG