Доступність посилання

ТОП новини

Прикарпаття гостро потерпає від підняття цін на пальне.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 8 червня 2004 - Міська рада обласного центру Прикарпаття вже відзначила, що підвищення цін на пальне починає суттєво позначатися на економічному житті Івано-Франківська. Мерія та депутати переконані, що такі спекулятивні дії на ринку пального завдають чималої шкоди і так не надто потужній реґіональній економіці.

Депутати Івано-Франківської міської ради та представники мерії заявили, що економіка обласного центру Прикарпаття вже починає гостро відчувати підвищення цін на пальне. І це не дивно, адже в Івано-Франківську основою наповнення місцевого бюджету є малий та середній бізнес. Підприємці у своїй роботі активно використовують транспортні перевезення. Отож, у ціну продукції, яку вони виробляють та продають, закладають вартість подорожчання пального.

З приводу ситуації, що склалася, заступник мера Івано-Франківська з економічних питань Олег Синютка заявив:

“Сьогодні, як уже вкотре в Україні відбувається, група людей наживається на піднятті цін і, за моїми підрахунками, кожен літр проданого бензину кладе в кишені певних людей до однієї гривні грошей”.

Першими на підняття цін в Івано-Франківську, як і в інших містах держави, зреагували таксисти. У місті суттєво зросла ціна на їхні послуги. З цього приводу вони заявляють:

“У свою чергу ми змушені піднімати тарифи на перевезення. Піднятття цін впливає не лише на перевезення в таксі. Це впливає і на вартість перевезення громадян у громадському транспорті. Тому ми цілком не згодні з таким варварським підняттям цін, яке відбулось у нашій державі. Потік пасажирів суттєво зменшився. Уся Україна плаче. Я думаю, від цього піднімуться всі ціни”.

На Прикарпатті, де, окрім Бурштинської теплової електростанції, концерну “Оріана”, “Нафтохіміка Прикарпаття”, практично немає великих підприємств, місцева економіка залишається надзвичайно вразливою до спекулятивних дій, на зразок тих, які відбуваються на ринку пального. Зрештою, певна частина місцевих аналітиків переконана, що такими діями певні політичні сили намагаються відволікти увагу майбутніх виборців напередодні президентських перегонів.
XS
SM
MD
LG