Доступність посилання

ТОП новини

У Сербiї цього тижня завершається передвиборча кампанiя. Бiльшiсть з-помiж п’ятнадцяти кандидатiв у президенти намагаються збiльшити свiй рейтинг компрометацією опонентiв та розкриттям справжнiх або вигаданих скандалiв.


Михайло Рамач

Белград, 9 червня 2004 – Колишнiй мiнiстр юстицiї Владан Батич передав прокуратурi копiї кiлькох тисяч документiв, якi, за його словами, стосуються фiнансової манiпуляцiї екс-президента Слободана Милошевича. Батич, який є одним з кандидатiв на пост президента, каже, що вiн дiстав їх вiд прокуратури Мiжнародного трибуналу з воєнних злочинiв. Документи, стверджує Батич, свiдчать про те, що режим Милошевича розкрадав народне майно та перекинув за кордон кiлька мiльярдiв доларiв.

Згаданi документи вiд минулого року повиннi бути в белградськiй прокуратурi. Та вiдтодi змiнилася влада й призначили нового прокурора. Про документи нiхто нiчого не знає. Мабуть, забулося, що Милошевича свого часу заарештували не через воєннi злочини, а саме через причетнiсть до фiнансових скандалiв.

Замiсть того, щоб бути вдячним, нинiшнiй мiнiстр юстицiї Зоран Стойкович каже, що його попередник повинен нести вiдповiдальнiсть, оскiльки вiн переховував у себе копiї секретних документiв. Мiнiстр фiнансiв Младян Динкич, навпаки, виявив готовнiсть переглянути загадковi ком пакт- диски.

Сербськi урядовцi пiсля скинення режиму Милошевича не раз їздили за кордон, шукаючи розкраденi мiльярди. Та вiд них i слiду не залишилося. Про вiдмитi грошi ймовiрно найбiльше знають дружина, син та рiдний брат Милошевича, яких востаннє бачили позаторiк у Москвi.

Якщо б у Сербiї не проходила передвиборча кампанiя, то документи гаазької прокуратури стали б першочерговою сенсацiєю. Наразi багато хто припускає, що йдеться про саморекламний хiд екс-мiнiстра Батича. А вiн зазначає, що до вiдмивання грошей за часу влади Милошевича були причетнi й деякі бізнесмени, близькi до нинiшньої влади.

Белградська прокуратура досi не коментувала справи. Може статися, що пiсля виборiв про неї зовсiм забудуть. Так було уже не раз i не двiчi.
XS
SM
MD
LG