Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович, Володимир Литвин та Леонід Кучма – головні герої теленовин.


Марина Пирожук

Київ, 18 червня 2004 року.

Марина Пирожук

Лідерами інформаційних тем в новинах центральних телеканалів є політична реформа в Україні та діяльність президента Кучми. Президент також разом з прем''єр-мiнiстром Вiктором Януковичем i спiкером Володимиром Литвиним є головним героєм теленовин.

Такі дані сьогодні оприлюднила Академія української преси, яка провела моніторинг політичних новин.

Не обділені увагою, за результатами цього дослідження, й рядові представники провладних політичних сил, зате опозиція знаходиться майже поза увагою виробників теленовин.

За результатами моніторингу, частка політичних новин про Україну становить третину інформаційного потоку, а кожне четверте повідомлення базується на старих, постійних темах. Політична реформа та діяльність президента, за даними Моніторингу, є пріоритетною темою в новинах, а в інтерпретації подій переважає одна точка зору й стверджувальність.

Майже 90% новин подаються з висвітленням однієї точки зору, а УТ-1 за травень місяць майже на 100% подавало однобічні політичні новини.

У фокусі уваги телевіізійників є президент і силові структури. Найбільше “люблять” українського президента УТ-1, 1+1, та Інтер, тобто канали, які контролюються главою президентської адміністрації віктором Медведчуком.

Представники більшості та держапарат мають найбільший доступ до ефіру. Віктор Янукович та Володимир Литвин займають третину всього синхрону, а частка лідерів лівих партій та опозиції не перевищує 4%.

Президент Академії української преси Валерій Іванов називає це грубим порушенням журналістських стандартів

Валерій Іванов

Основний висновок, який можна зробити, то це те, що провідні медіа України не надають об’єктивну картину існуючої реальності. Вони створюють свій віртуальний простір і цей віртуальний простір дуже сильно відрізняється і від дійсності і від електоральних настроїв населення.

Так, наприклад, кілька є досліджень, що Ющенко зараз є лідером в передвиборчому рейтингу, Янукович на другому місці. Але за 8 місяців, от ми відслідковували, Ющенко має 4 хвилини синхрону, Янукович 34 хвилини. Тобто протилежна залежність.

Юлія Тимошенко має всього 37 секунд. Звичайно, за 37 секунд не можна висловити свою позицію. Це єдина можливість для політика без посередництва журналістів сказати те, що він думає про політичну ситуацію.

Марина Пирожук

Валерій Іванов зауважує, що такий стан медіа небезпечний, особливо в переддень президентських виборів. Водночас він зазначає, що такий стан не вплине на електоральні смаки громадян, які уже звикли до такого роду продукції.

Валерій Іванов

На жаль, для нашої країни це звичайний стан і населення про це знає. Аудиторія звикла до того, що медіа бреше. Про це свідчить і вкрай низький рейтинг довіри до медіа.

Тобто журналісти знають, що вони брешуть, аудиторія знає, що журналісти брешуть. Таким чином довіра до медіа на вкрай низькій позначці і воно мало впливає на електоральні настрої.

Марина Пирожук

За словами Іванова, збалансовану та доброякісну журналістську продукцію, на разі, можна лише отримати від західних радіостанцій та медіа-інституцій.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG